20. 3. 2020, 15:20

Discovery Channel bo ponovno predvajal dokumentarne serije z izobraževalnimi temami

Discovery Press

Serije, ki se bodo ponovno predvajale, so Virus: nevidni morilci o gripi ali eboli, Skozi črvino z Morganom Freemanom ali Kako deluje vesolje.

Ta teden Discovery Channel vabi radovedne gledalce, da raziskujejo relevantna in pomenska vprašanja o vesolju ob učinkih dveh dobro znanih virusov – gripe in ebole – v razburljivem maratonu epizod nekaterih izmed najpriljubljenejših serij: »Virus: nevidni morilci«, »Skozi črvino z Morganom Freemanom« ali »Kako deluje vesolje«.

Do konca marca bodo imeli ljubitelji znanosti priložnost raziskovati meje neznanega in poiskati odgovore na vprašanje o človeškem obstoju, virusih in vesolju ob vsakodnevnih zanimivih oddajah:

  • Kako deluje vesolje? (ponedeljek–petek ob 10.00)

Kateri ključni dogodki so se zgodili v prvih sekundah po velikem poku? Kako sta nastala plinska velikana Jupiter in Saturn? Kakšni pogoji in dogodki bi vodili do izumrtja človeštva? Kako se je oblikovala zvezda našega osončja – sonce? In kako bi bil lahko videti konec vesolja in kako bi potekal? Zanimive epizode serije Kako deluje vesolje, ki združujejo mnenja strokovnjakov z nenavadnimi računalniškimi podobami, uporabljajo sodobno astronomijo, da bi razkrili notranje delovanje zunanjega vesolja: zvezd, planetov, galaksij, črnih lukenj in drugega.

  • Skozi črvino z Morganom Freemanom (ponedeljek–petek ob 15.00)

Z oskarjem nagrajeni igralec in navdušenec nad vesoljem Morgan Freeman je izvršilni producent, gostitelj in pripovedovalec serije Skozi črvino, ki raziskuje največje skrivnosti vesolja. Vsaka epizoda išče odgovore na veliko vprašanja: Ali smo sami? Od kod smo prišli? Ali obstaja življenje na drugih planetih?

  • Nevidni morilci (nedelja ob 19.00)

Serija popelje gledalce okoli sveta, da bi razumeli, kako so virusi oblikovali naše zdravje in zgodovino, kakšne biološke in socialne učinke imajo na globalno družbo, pa tudi kakšno gromozansko delo se opravlja, da bi se bojevali z njimi. Dve epizodi, ki bosta predvajani na Discovery Channelu, sta:

  • Gripa (22. marec)

Raziskuje presenetljivo in slabo razumljeno zgodovino ter vpliv tega stalno razvijajočega se virusa, ki ga pogosto podcenjujemo kot bratranca navadnega prehlada. Po stotih letih epizoda ponovno obišče pandemijo gripe leta 1918, med katero ni bilo na voljo nobenega cepiva. Hitro se vrnemo v sedanjost, v kateri so cepiva proti gripi na voljo po nizki ceni milijonom po državi, vendar so mnogi napačno prepričani, da povzročajo bolezen – to prepričanje pa je po besedah zdravstvenih delavcev neresnično.

  • Ebola (29. marec)

Proučuje enega najstrašnejših virusov na svetu, ki se širi s fizičnim stikom z okuženimi telesnimi tekočinami, medtem ko spreminja človeško sočutje v človeško ranljivost, ko napada posameznike in zdravstvene delavce, ki skušajo skrbeti za obolele. V epizodi obrnemo pogled v preteklost, na nevihto leta 2014, izbruh v zahodni Afriki, kjer je pomanjkanje infrastrukture javnega zdravstva, kulturne prakse in počasen globalni odziv povzročil najsmrtonosnejši izbruh, kar jih je zabeleženo.

Dve uri med delavniki in eno uro vsako nedeljo se bo Discovery Channel zavzemal z gledalci, da bi odgovoril na nekatere izmed najbolj relevantnih tem človeštva.

     

  • Discovery, Inc. (Nasdaq: DISCA, DISCB, DISCK) je globalni vodilni program, ki strastnim oboževalcem po svetu ponuja vsebine, ki navdihujejo, poučujejo in zabavajo. Discovery zagotavlja več kot 8000 ur izvirnih programov vsako leto in ima vodilno mesto med najbolj priljubljenimi žanri po svetu. Na voljo je v 220 državah in področjih s 50 jezikih in je inovator, ki dosega gledalce na vseh zaslonih.

Novo na Metroplay: Kako se dobro ločiti? | N1 podkast s Suzano Lovec