26. 9. 2020, 12:23

Virtualni dogodki ne morejo nadomestiti dogodkov v živo, a imajo svoje prednosti

Shutterstock

Kot pravi stari rek: »Predstava se mora nadaljevati.« To še posebej velja za industrijo srečanj. V času pandemije so se organizatorji množičnih prireditev znašli pred izzivom.  

Mnogi so rešitev tega izziva vsaj začasno poiskali v virtualnem svetu. Zato smo v tem času lahko na spletu opazili porast modnih, glasbenih, poslovnih, izobraževalnih in ostalih dogodkov, ki jim je pandemija krepko prečrtala načrte. 

Tudi virtualni dogodki dajejo občutek povezanosti 

Po osnovni definiciji je virtualni dogodek spletni dogodek, ki vključuje večje število ljudi, ki komunicirajo v virtualnem svetu in ne na fizični lokaciji. Ljudje se na dogodku povežejo s skupino ljudi, ki jih zanima enaka stvar in to jih nemudoma poveže v skupnost, ki je marsikomu primanjkuje v tem času. 

Virtualni dogodki imajo svoje prednosti


Virtualni dogodki sicer ne morejo in ne bodo nadomestili dogodkov v živo, a imajo nekatere prednosti. Ena od teh  je dostopnost, saj se lahko zabavate s svojim najljubšim DJ-jem ali gledate modno revijo svojega najljubšega modnega kreatorja iz domačega kavča. Na dogodek se priključite neposredno prek telefona, računalnika ali televizije, kar pomeni, da imate pred seboj širok spekter dogodkov, ki se jih drugače ne bi mogli udeležiti. 

Pred nami je nova virtualna pustolovščina 


Dogodki na spletu so preplavili tudi Slovenijo, v tem letu se je na spletu odvilo veliko konferenc, koncertov in tudi glasbenih festivalov. 

Od oktobra dalje bodo organizatorji največjega elektronskega festivala pri nas zagnali novo virtualno pustolovščino, ki so jo poimenovali AURORA. Online avdio-vizualna galerija bo mesečno razvajala slušne brbončice ljubiteljev elektronske glasbe. Prva AURORA bo vidna že 1. oktobra, otvoril jo bo DJ UMEK.

V kraljestvo elektronske glasbe in spektakularnih luči se potopite na auroramusic.io.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord