18. 3. 2021, 10:46 | Vir: STA

Dončić z 42 točkami popeljal Dallas Mavericks do zmage

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je v noči iz srede na četrtek z 42 točkami popeljal Dallas Mavericks do zmage s 105:89 proti Los Angeles Clippers in se moštvu iz mesta angelov oddolžil za poraz pred dvema dnevoma. V ligi NBA sta v pretekli noči s svojima moštvoma bila aktivna tudi Goran Dragić in Vlatko Čančar.

Dončiću je tokrat uspel nov izjemen strelski večer. Že ob uvodu srečanja je pokazal, da je zelo razpoložen. V prvem polčasu je tako dosegel 22 točk, pri tem pa je Dallas v drugi četrtini pobegnil nasprotnikom, vodstvo pa obdržal do konca tekme.

Dončiću je pri tem enajstič v karieri presegel 40 točk, to mu je doslej kar trikrat uspelo proti Clippers, dvakrat v končnici pretekle sezone. Mladi Ljubljančan je v skoraj 43 minutah igre zadel 16 metov od 28 poskusov, vključno s šestimi meti za tri točke iz 11 poskusov. Strelskemu izkupičku pa je dodal še devet podaj in šest skokov.

Za Dallas sta pomembno prispevala še Tim Hardaway Jr. s 15 in Josh Richardson s 14 točkami, medtem ko je za gostujoče moštvo z 28 točkami bil najbolj razpoložen Paul George, 20 pa jih je dodal Kawhi Leonard.

Na tekmi je najbolj odmevala poteza Dončića v zaključku tekme, ko se je otresel obrambe Georgea, ki je ob tem padel na tla, in 1:26 minute pred koncem zadel met za neulovljivo vodstvo s 102:89.

Za Dallas, ki z razmerjem zmag in porazov 21:18 ostaja na robu končnice z osmim mestom na Zahodu, je bila zmaga velikega pomena. "Velik nasprotnik in velika priložnost," je tekmo ocenil trener Dallasa Rick Carlisle. "To je način, kako se izboljšaš," je dodal po poročanju nemške tiskovne agencije dpa.

Pred sredino tekmo je Dallas v tej sezoni zabeležil le eno zmago proti najboljšimi štirimi moštvi zahodne konference. Ta je bila v decembru prav proti Los Angeles Clippers, sicer pa je moštvo doslej izgubilo dve tekmi proti vodilnemu Utahu, tri proti Phoenixu in eno proti Los Angeles Lakers ter eno proti Clippers.

Slabše strelsko razpoložen je bil znova Dragić, ki mu že tretjo tekmo v vrsti ni stekel met iz igre. Tudi sicer je napad Miami Heat imel težave na gostovanju pri Memphisu, ki je slavil z 89:85. S tem je prekinil niz petih zaporednih zmag Miamija. Dragić je v 28 minutah ob metu 2:11 igre prispeval šest točk ter tri skoke in eno podajo.

Miami je kljub 36-odstotnem metu iz igre na koncu celo imel priložnost, da bi prišel do zmage, a je Memphis 1,2 sekunde pred koncem s košem Jaja Moranta po prodoru čez celo igrišče dokončno razblinil upe gostujočega moštva. Morant je bil eden od treh košarkarjev Memphisa s 13 točkami, za Miami je bil najbolj učinkovit Jimmy Butler s 24 točkami.

Čančar pa je na tekmi Denverja doma dobil le dobrih sedem minut priložnosti za dokazovanje, pri čemer je Denver nadziral potek tekme. S pomočjo izjemno uravnoteženega napada je proti Charlotte prišel do gladke zmage s 129:104.

Prvo ime Denverja je bil tokrat z 28 točkami in 13 skoki Michael Porter Jr., srbski center Nikola Jokić pa je zabeležil trojni dvojček z 12 točkami, 10 skoki in 10 podajami. Za Charlotte je Terry Rozier dosegel 21 točk.

Na preostalih tekmah večera so Milwaukee Bucks na gostovanju po podaljšku s 109:105 premagali Philadelphia 76ers. Na srečanju vodilnih ekip vzhoda je blestel Giannis Antetokounmpo, ki je 10 od svojih 32 točk dosegel v podaljšku. Philadelphia z izkupičkom 28:13 kljub porazu ostaja na prvem mestu Vzhoda. Drugi je Brooklyn z enakim izkupičkom, Milwaukee pa je tretji s 26:14.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord