1. 7. 2021, 18:31 | Vir: STA

Košarkarji Slovenije nadaljujejo uspešne nastope v kvalifikacijah za olimpijske igre

Slovenska košarkarska reprezentanca je v 2. krogu kvalifikacij za OI premagala Poljsko s 112:77 (29:26, 63:46, 83:60).

Košarkarji Slovenije nadaljujejo uspešne nastope v kvalifikacijah za olimpijske igre. Na turnirju v Kaunasu so po uvodni visoki zmagi proti Angoli (+ 50) v drugem krogu premagali Poljsko s 35 točkami razlike.

Slovenija bo v polfinale napredovala s prvega mesta v skupini in se v soboto pomerila najverjetneje z reprezentanco Venezuele.

Slovenija je prikazala novo navdušujočo predstavo. Neustavljiva je bila predvsem v napadu; reprezentanci Poljske, ki je po imenih in izkušnjah vsaj za razred boljša od Angole, je do polčasa nasula 63 točk in 112 na koncu.

Podatek, da se je že v prvem polčasu med strelce vpisalo vseh deset igralcev, ki jim je selektor Aleksander Sekulić namenil minute na parketu, na koncu tudi vseh dvanajst ter da jih je deset zadelo vsaj eno trojko, zgovorno priča o ekipni moči, raznovrstnosti v napadu in kvaliteti posameznikov.

Seveda je pri slednjem na prvem mestu Luka Dončić, ki je bil znova prvo ime tekme. V prvem polčasu je zbral 13 točk, sedem podaj in pet skokov, tekmo pa je po dobrih 21 minutah na parketu končal pri 18 točkah (met 6:12, trojke 4:8), desetih podajah in šestih skokih (indeks 25).

Glede na to, da je Slovenija že v prvem polčasu vodila z dvajsetimi točkami razlike (63:43), je bilo nadaljevanje več ali manj formalnost. Tridesetica je padla v 32. minuti (92:62), najvišja razlika pa je bila 35 točk (104:69).

Slovenija je zadela 18 trojk oziroma 56% metov, zbrala je 33 podaj, skok je dobila s 44:27, imela pa je znova kopico igralcev z dvomestnimi številkami.

Točk manj od Luke Dončića je dosegel Klemen Prepelič (17 točk, met 7:12, trojke 3:6), šestnajst jih je prispeval Gregor Hrovat (met 5:8), po enajst sta jih dodala Zoran Dragić in Jaka Blažič, deset pa Vlatko Čančar. Mike Tobey je imel deset skokov in osem točk.

Novo na Metroplay: Ko se govori o hierarhiji, je že prepozno | Bine Volčič in Žiga Faganel