3. 7. 2021, 18:06 | Vir: STA

Po zmagi proti Venezueli slovenske košarkarje loči od Tokia le še ena zmaga

profimedia

Košarkarji Slovenije so v polfinalu kvalifikacijskega turnirja za OI premagali Venezuelo z 98:70 (26:21, 48:41, 71:55).

Košarkarji Slovenije so prepričljivo preskočili tudi tretjo oviro na kvalifikacijskem turnirju v Kaunasu za olimpijske igre na Japonskem. Premagali so Venezuelo z 28 točkami razlike, kar pomeni, da za pot v Tokio potrebujejo le še eno zmago jutri ob 18.30 proti zmagovalcu drugega polfinala Litva - Poljska, ki je na sporedu danes ob 18.30.

Slovenija bo imela v nedeljo, ko jo bo na tribunah dvorane Žalgiris spodbujalo približno 500 slovenskih navijačev, priložnost, da si prvič v zgodovini zagotovi mesto med dvanajstimi ekipami na olimpijskih igrah. Doslej smo bili v kvalifikacijah dvakrat neuspešni; 1992 v Bilbau oziroma Zaragozi ter 2004 v Atenah.

Slovenija je v uvodnem nastopu v Litvi premagala Angolo s 50 točkami razlike, v drugem je bila boljša od Poljske s 112:77, danes pa je nadigrala še Venezuelo.

Polfinalna predstava je bila najslabša Slovenije v Kaunasu. Šepal je met z razdalje, obramba na zunanjih igralcih, pa tudi ekipno zasedba Aleksandra Sekulića ni bila tako razpoložena kot na prvih dveh tekmah.

V napadu sta izstopala Mike Tobey in Luka Dončić. Američan v slovenskem dresu je v 31 minutah na parketu dosegel 27 točk (met 11:17, trojke 3:5) in ujel dvanajst odbitih žog (indeks 35), prvi zvezdnik ekipe pa je za las zgrešil trojnega dvojčka (23 točk, 13 podaj, 9 skokov, indeks 33).

Slovenija je po dokaj izenačenem prvem polčasu prvo občutnejšo razliko naredila na začetku drugega, ko je z delnim izidom 7:0 prišla do 55:41. Od tu dalje vprašanja o zmagovalcu praktično ni bilo več. Najvišjo razliko je Slovenija dosegla prav ob koncu tekme.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord