4. 2. 2021, 18:11 | Vir: STA

Slovenske košarkarice tretjič zapored udeleženke evropskega prvenstva

KZS

Slovenija je v 5. krogu kvalifikacij za evropsko košarkarsko prvenstvo za ženske (skupina A) premagala Bolgarijo z 71:66 (20:18, 41:32, 55:51).

Košarkarice Slovenije so tudi teoretično postale udeleženke 38. evropskega prvenstva, ki ga bosta letos poleti gostili Španija in Francija. V petem krogu kvalifikacij so v Ljubljani premagale Bolgarijo z 71:66.

Slovenske košarkarice bodo tretjič zapored nastopile na evropskem prvenstvu; 2017 v Pragi so v predtekmovanju dosegle eno zmago in zasedle 14. mesto, v Nišu in Beogradu 2019 pa so se uvrstile v kvalifikacije za četrtfinale in po porazu z Belgijo osvojile deseto mesto.

Slovenija ostaja neporažena v skupini A, zadnjo kvalifikacijsko tekmo pa bo igrala v soboto v ljubljanskem mehurčku proti zadnjeuvrščeni Islandiji. Evropsko prvenstvo bo potekalo od 17. do 27. junija 2021 v Strasbourgu in Valencii.

Pot do pete zmage je bila podobno težka kot nam prvi tekmi v Sofiji. Bolgarke so se znova izkazale za čvrste in nepopustljive tekmice, ki so jih Slovenke strle šele v zadnjih petih minutah s čvrsto obrambo.

Ključne koše, potem ko so se gostje v 34. minuti približale na točko zaostanka (58:57), so dosegle Nika Barič, Annamaria Prezelj ter Eva Lisec. Z dvema trojkama prvih dveh ter dvema zaporednima košema najboljše igralke tekme je Slovenija dobre tri minute pred koncem povedla z 68:59.

Omenjene tri igralke in Teja Oblak (16 točk) so dosegle 63 od 71 točk Slovenije. Eva Lisec je zbrala 23 točk (met 11:17), sedem skokov in pet podaj (indeks 29), Nika Barič je 10 točkam dodala 8 podaj in 5 skokov, Annamaria Prezelj pa je tekmo končala s štirinajstimi točkami (trojke 2:3, 5 skokov).

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord