15. 4. 2020, 07:31 | Vir: STA

Usain Bolt pri ukrepih proti širjenju koronavirusa pred svojim časom

Upokojeni športni superzvezdnik Usain Bolt je objavil fotografijo finalne tekme na 100 m na olimpijskih igrah leta 2008 v Pekingu, kjer je tekmece ugnal z veliko razliko. Fotografija se je začela potem širiti po spletu z dodatkom, da je bil jamajški atlet že tedaj v časih sedanjih ukrepov za zajezitev pandemije novega koronavirusa.

Na fotografiji je svetovni rekorder na 100 in 200 m, ko prečka ciljno črto na stadionu Ptičje gnezdo v kitajski prestolnici ter ko je na poti do zlata dosegel tedaj najboljši čas v zgodovini na najkrajšem olimpijskem sprintu z 9,69 sekunde in tekmece prehitel za nekaj korakov.

Zdaj 33-letni Bolt je na Twitterju delil sliko fotografa francoske tiskovne agencije AFP Nicolasa Asfourija, ki je kmalu požela veliko pozornosti na medmrežju in imela več kot pol milijona ogledov ter komentarje, da je bil še vedno najhitrejši Zemljan že tedaj pred časom in je upošteval sedanja pravila razdalje med osebami za zajezitev pandemije.

View this post on Instagram

Social Distancing #HappyEaster

A post shared by Usain St.Leo Bolt (@usainbolt) on

V Pekingu je eden najboljših športnikov v zgodovini osvojil še zlato na 200 m, prav tako s svetovnim rekordom, tekmovalno pa se je upokojil leta 2017 z osmimi osvojenimi zlatimi medaljami na OI.

Leta 2009 je na svetovnem prvenstvu v Berlinu svetovni rekord na 100 m spustil na mejo 9,58 sekunde; na SP je sicer osvojil 11 zlatih medalj. Po izjemni atletski karieri se je navijač Manchester Uniteda skušal uveljaviti še v nogometu, a tam ni bil uspešen.

Bolt zdaj spodbuja rojake, da upoštevajo ukrepe v boju proti pandemiji, zato omenjena fotografija na šaljiv način služi temu namenu.

Novo na Metroplay: Matej Zemljič o zakulisju snemanja, dojemanju igralstva in stvareh, ki mu pomenijo največ