17. 12. 2017, 13:43 | Vir: STA

Žan Kranjec tretji v Alta Badii za krstne stopničke

profimedia

Avstrijec Marcel Hirscher je zmagovalec veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Alta Badii. Drugo mesto je osvojil Norvežan Henrik Kristoffersen. S tretjim mestom se je izkazal edini slovenski finalist Žan Kranjec, ki se je na veleslalomu na progi Gran Risa prvič v karieri zavihtel na stopničke v svetovnem pokalu.

Kranjec je lansko veleslalomsko klasiko končal na četrtem mestu, potem ko je bil četrti tudi na uvodni preizkušnji v Söldnu. Četrto mesto je bil njegov najboljši dosežek v svetovnem pokalu do letošnje preizkušnje v Alta Badii.

Kranjec je na novo spisal tudi zgodovino slovenskega alpskega smučanja, saj je tretje mesto najvišja slovenska uvrstitev na veleslalomih v Alta Badii.

Kranjec je prekinil kar 16-letni post slovenske moške vrste na veleslalomih v svetovnem pokalu. Pred Kranjcem je veleslalomske stopničke v moški konkurenci osvojil Uroš Pavlovčič s tretjim mestom v Kranjski Gori 20. decembra 2001.

Novo na Metroplay: Ko se govori o hierarhiji, je že prepozno | Bine Volčič in Žiga Faganel