Pevka Raiven: "Če razmišljate o obisku psihoterapije, preberite te 3 knjige"

3. 3. 2024
Deli
Pevka Raiven priporoča: "Če razmišljate o obisku psihoterapije, preberite te tri knjige" (foto: Instagram @raivenofficial (Posnetek zaslona))
Instagram @raivenofficial (Posnetek zaslona)

Raiven je delila svoja knjižna priporočila za vsakogar, ki se zanima za psihoterapijo.

Sara Briški Cirman je pevka, ki jo najbrž poznate pod umetniškim imenom Raiven. Poleg pevske kariere pa trenutno študira psihoanalizo na Univerzi Sigmunda Freuda v Ljubljani. Ker se zaveda, kako zelo pomembno je skrbeti za svoje duševno zdravje, tudi na svojih družbenih omrežjih večkrat govori o psihoterapiji.

Pred kratkim je s svojimi sledilci delila tri knjige, ki bi jih priporočala vsakemu, ki razmišlja o vključitvi v proces psihoterapije, ki je že vključen v proces terapije ter (bodočim) psihoterapevtom in vsem, ki razmišljajo o študiju na univerzi Sigmunda Freuda.

Ne spreglejte:

1. Iskanje izgubljenega človeka (Stephen Grosz)

"To je bila knjiga, ki sem jo sama prebrala, še preden sem sploh začela s študijem. Gre za knjigo, v kateri je v vsakem poglavju opisana zgodba enega klienta in mislim, da lahko vsak od nas iz praktično vsakega poglavja najde vzporednice s svojim življenjem," pravi Raiven.

2. Rabelj ljubezni (Irvin D. Yalom)

Raiven za knjigo pravi, da je sicer napisana na zelo podoben način, kakor Iskanje izgubljenega človeka. Pri obeh njigah lahko preberemo zgodbe različnih klientov, a pevka opozarja, da avtorja delujeta na drugih področjih, zaradi česar sta si knjigi še vedno različni in vsaka nam lahko da nekaj edinstvenega.

3. Čutim, torej sem! (Izidor Gašperlin)

Pevka pojasnjuje, da je omenjeno knjigo prebrala pred kratkim. "Knjiga govori o čustvih, odnosih in osebnostni rasti. Napisana je na zelo poljuden način, tako, da jo lahko razume vsak. Zelo mi je všeč avtorjev način podajanja informacij," je ob tem še dodala. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 𝐑𝐚𝐢𝐯𝐞𝐧 (@raivenofficial)

Tukaj pa je še nekaj drugih knjig, ki so jih napisali strokovnjaki na področju duševnega zdravja ter vam lahko pomagajo pri odkrivanju novih delov sebe, izboljšanju svojih odnosov in osebni rasti:

  • Čustvena inteligenca (Daniel Goleman)
  • Knjiga, za katero si želite, da bi jo prebrali vaši starši (in za katero bodo vaši otroci veseli, da ste jo) (Philippa Perry)
  • Neizmeren pogum (Brené Brown)
  • Morda pa se moraš z nekom pogovoriti (Lori Gottlieb)
  • Navidezna normalnost: travma, bolezen in zdravljenje v toksični civilizaciji (Gabor Maté in Daniel Maté)

Ste katero od teh knjig že prebrali?

Poglejte si tudi podkast o tem, zakaj bi Slovenija morala nujno zakonsko urediti področje psihoterapije, pa tudi o duševnih stiskah, še posebej v navezavi z nasiljem, spolnimi zlorabami in alkoholizmom, ki se prepogosto dogaja za zaprtimi vrati slovenskih družin: 

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol