"A si ti gluh," zabrusi žena svojemu možu, on pa le odkima in reče: "Muh pa ni, muh." Ta stara šala, ki smo se ji kot otroci smejali na hodnikih osnove šole, lahko pozneje v letih postane zelo resnična in precej nadležna težava. Težava, ki pa nikakor ni nerešljiva. Podjetje Neuroth, ki v Sloveniji že 17 let rešuje zagate s težavami s sluhom, zdaj ponuja čisto lastno rešitev – mali, diskretni in zelo pametni slušni aparati Viennatone.
Verjetno ste se že vsi srečali z nekom, ki je imel težave s sluhom. Morda je to vaš prijatelj, ki mu vztrajno ponavljate stavke, da jih končno sliši, morda je to kakšen trmasti sorodnik, ki se nikakor ne pusti prepričati, da bi lahko dramatično izboljšal kakovost svojega življenja, če bi le preizkusil enega od sodobnih slušnih aparatov, morda pa sami zaznavate, da slišite slabše, kot bi želeli. Tudi pri podjetju Neuroth potrjujejo, da ljudje v povprečju čakajo kar 7 let, preden poiščejo pomoč zaradi težav s sluhom.
Odločitev za slušni aparat seveda nikoli ni lahka. Ljudje si ne maramo priznati, da nam sluh povzroča težave, saj to razumemo kot indikator staranja in slabljenja telesnih funkcij. S tem ko odlašamo z iskanjem rešitev – ki so, mimogrede, danes že zelo napredne – pa si le vztrajno znižujemo kakovost življenja, frustriramo svoje bližnje, lahko pa si tudi nehote povzročimo tveganja, saj je sluh pomemben čut pri zaznavanju okolice.
Neuroth ponuja privlačno rešitev
Pri Neurothu zelo dobro razumejo, kaj ljudje želijo od slušnih aparatov. Želijo, da so čim bolj diskretni, čim manj vidni, čim bolj učinkoviti, predvsem pa, da postopek pridobivanja slušnega aparata ni nadležno dolg in kompliciran.
Da bi združili vsa pričakovanja in želje strank v eno rešitev, so kar sami razvili lastno blagovno znamko slušnih aparatov. Poimenovali so jo Viennatone, linija pa trenutno vključuje tri modele slušnih aparatov – Viennatone Pace 8, Viennatone Buzz8 in Viennatone Art 8. So sodobni, majhni, estetsko dodelani slušni aparati, ki so na prvi pogled videti kot brezžične slušalke. So povsem skladni z aktivnim življenjem, uporabnika ne ovirajo pri vsakdanjih opravilih, nastavitve in prilagoditve so intuitivne in jasne, na koncu dneva pa se še pospravijo v lično polnilno škatlico.
Trije različni modeli so zasnovani tako, da vsakdo najde takšnega, ki najbolj ustreza njegovim ali njenim zahtevam in potrebam pri izboljšavi sluha. Da bi odločitev za slušni aparat še bolj poenostavili in omogočili uporabnikom, da postopoma odkrivajo prednosti teh naprav, so pripravili še tri nadgradnje – Premium, Pro in Max.
Uporabnik lahko začne hitro, enostavno in brez komplikacij uporabljati slušni aparat Viennatone z najosnovnejšo tehnologijo, potem pa sčasoma, glede na življenjski slog in potrebe, odklepa dodatne funkcije in povečuje zmogljivost.
Sodobni slušni aparati Viennatone so obenem podprti tudi z umetno inteligenco, ki poskrbi, da se slušni aparat ves čas prilagaja uporabnikovim potrebam, vsakodnevnim izzivom in zvočnim okoliščinam, v katerih se znajde. "Zavedamo se, da med našimi uporabniki najdemo tako starejše kot tudi številne posameznike z okvaro sluha, ki so še vedno aktivni v svojem poklicnem in seveda tudi zasebnem življenju. Zato potrebujejo slušne rešitve, prilagojene njihovim specifičnim potrebam," je povedal Robert Lepener, direktor podjetja Neuroth Slovenija.
Kako do slušnega aparata
Postopek je utečen in povsem enostaven, predvsem pa izredno prijazen uporabnikom. Za brezplačno testiranje sluha (kjer boste deležni tudi strokovnega posveta in vse potrebne usmeritve za izbiro najboljše rešitve za vas) se enostavno naročite na brezplačni telefonski številki 080 5076 ali preko uradne strani neuroth.com - tam lahko opravite tudi spletni test sluha! Neuroth je pogodbeni dobavitelj ZZZS za medicinske pripomočke, tako da se lahko na njih obrnete tudi, če vam specialist otorinolaringolog izda napotnico za pridobitev slušnega aparata. Se torej ... slišimo?