Izginotje dveletne srbske deklice, ki naj bi jo okrutno pokončala delavca javnega podjetja, je močno pretreslo javnost.
Pritožbeno sodišče v Nišu je odredilo dopolnitev preiskave v primeru izginotja in smrti dveletne Danke Ilić, ki sta lani pretresla Srbijo in šrišo regijo. Po navedbah sodišča je potrebno podrobneje preučiti okoliščine primera, preveriti verodostojnost že zbranih dokazov ter opraviti dodatna zaslišanja. Dodatno bodo zaslišali tudi mamo deklice Ivano Ilić.
Problematična izjava enega od osumljenih
V novi, razširjeni preiskavi bodo opravili rekonstrukcijo dogodkov v enakih pogojih, kot so bili v času Dankinega izginotja. Rekonstrukcijo bodo opravili v Banjskem polju ob isti uri dneva, v podobnih vremenskih razmerah in ob enakem prostorskem razmerju med objekti in vozili, poroča Blic.
Po navedbah sodišča so nekatere izjave vpletenih v primer neskladne in pravno nevzdržne. Posebej problematična je izjava enega od osumljencev Radoslava Dragijevića, ki naj bi neposrednima storilcema pomagal skriti dekličino truplo. "Njegovo pričevanje je proti-samemu sebi in pravno nevzdržno," je zapisalo sodišče.
Truplo premestil na neznano lokacijo
Kot so navedli, obstaja utemeljen sum, da je Radislav Dragijević pomagal osumljencema Srđanu Jankoviću in svojemu sinu Dejanu Dragijeviću pri premikanju in skrivanju trupla. Storilca, ki naj bi deklico ubila, sta namreč truplo najprej skrila na deponiji, nato pa ga je Dejan Dragijević prinesel domov ter ga z vednostjo in pomočjo očeta Radoslava premestil v zapuščeno hišo.
Ko so osumljencema umora odvzeli prostost, je nato Radoslav Dragijević po navedbah sodišča truplo iz zapuščene hiše premestil na drugo, neznano lokacijo.
Spremenili sestavo sodnega sveta
Postopek ponovnega preizkusa obtožnice v primeru Danke Ilić so hkrati z Višjega sodišča v Zaječaru prenesli na Višje sodišče v Negotinu. Do te odločitve je prišlo, potem ko je pritožbeno sodišče v Nišu v svojem sklepu navedlo, da je treba obtožnico zaradi smrti deklice obravnavati v spremenjeni sestavi sodnega senata.
To pomeni, da sodniki, ki so bili že vključeni v primer - bodisi pri odreditvi pripora, presoji obtožnice ali njenem podaljšanju - ne smejo sodelovati pri ponovnem pregledu zadeve. Zato je Višje sodišče v Zaječaru zaprosilo za imenovanje novega sodnega senata, niško pritožbeno sodišče je odločilo, da se primer prenese na najbližje višje sodišče v regiji, ki je Višje sodišče v Negotinu, piše Dnevnik.hr.