22-letni voznik z trčil v mladoletno kolesarko in pobegnil s kraja nesreče

21. 6. 2024, 14:29 | Uredništvo
22-letni voznik z trčil v mladoletno kolesarko in pobegnil s kraja nesreče (foto: Žiga Živulovič jr./Bobo)
Žiga Živulovič jr./Bobo

Objestni povzročitelj nesreče je odpeljal, ne da bi poškodovani mladoletnici nudil prvo pomoč.

V četrtek okoli 13.30 se je zgodila prometna nesreča na območju Trebnjega, v kateri je takrat še neznani voznik, ki naj bi po prvih ugotovitvah policistov Policijske postaje (PP) Novo mesto vozil z veliko hitrostjo, trčil v mladoletno kolesarko, ki je padla in se poškodovala.

Voznik je z vožnjo nadaljeval brez ustavljanja, ne da bi mladoletnici nudil pomoč, so sporočili s Policijske uprave (PU) Novo mesto.

rešilec reševalno vozilo
Srdjan Zivulovic/Bobo

Kmalu izsledili osumljenca

Reševalci so lažje poškodovano kolesarko oskrbeli in opeljali v bolnišnico. Policisti so med intenzivno preiskavo v popoldanskih urah uspeli izslediti lastnika vozila, kasneje pa tudi 22-letnega osumljenca, ki je povzročil nesrečo.

Trenutno nadaljujejo z ugotavljanjem okoliščin kaznivega dejanja zapustitev poškodovanca v prometni nesreči brez pomoči. Proti osumljencu bodo na pristojno tožilstvo podali kazensko ovadbo

Zgodila se je prometna nesreča, policija prosi za pomoč
Kdo je "mala Kim Džu Ae", ki bo morda nekoč vodila Severno Korejo