Pijana voznica zapeljala v ulično svetilko sredi Celja (ne boste verjeli, koliko je napihala)

2. 8. 2023, 14:29 | N. V.
Pijana voznica zapeljala v ulično svetilko sredi Celja (ne boste verjeli, koliko je napihala) (foto: Profimedia)
Profimedia

Bila je krepko pod vplivom alkohola.

Včeraj popoldne je policiste Policijske uprave Celje občan obvestil, da je v središču Celja voznica osebnega vozila zapeljala na pločnik in trčila v ulično svetilko ter poškodovala gumo in platišče, tako da vozilo ni bilo več vozno. Preizkus z alkotestom je pokazal, da je bila krepko pod vplivom alkohola.

V krvi je imela tri promile alkohola.

Voznico so policisti pridržali do streznitve, sledi obdolžilni predlog.

Vožnja pod vplivom alkohola

Naj spomnimo, da je že pri enem promilu alkohola v krvi bistveno motena reakcija oči na svetlobo in da je bistveno zožen zorni kot oči, kar pomeni, da se težko prilagajamo svetlobnim spremembam in ne moremo pravočasno dojemati, kaj prihaja z naše leve in desne strani, kar je lahko še zlasti usodno v križiščih.

Za polovico se zmanjša ocenjevanje globine prostora in pozornost, zaradi česar nismo sposobni voziti s primerno razdaljo. Naše reakcije so prepozne in napačne, na določene nevarnosti sploh nismo več sposobni reagirati. Zato pogosto pride do naletov.

V Rimu odjeknili siloviti eksploziji, poškodovanih več ljudi (FOTO in VIDEO)

Prav tako se povečuje reakcijski čas in čas ustavljanja, možnost udeležbe v prometni nesreči se pri enem promilu alkohola poveča za najmanj 25-krat.

Alkohol ne spada v promet, zato nikar ne vozite, če ste pili alkoholne pijače.

Vsak od nas lahko prispeva k varnosti na naših cestah. Zato bodimo strpni, spoštljivi in odgovorni udeleženci v cestnem prometu.

https://www.metropolitan.si/novice/kronika/prometna-nesreca-avtocesta-smrt-deklica/