V bolnišnici se je odvila pretresljiva scena.
Španka Noelia Castillo Ramos je bila leta 2022 žrtev skupinskega posilstva. Istega leta je zaradi travm poskušala storiti samomor. Skočila je iz petega nadstropja, na koncu pa je ostala prikovana na invalidski voziček.
Po poskusu samomora se je 25-letnica več let borila (tudi proti lastnemu očetu, ki je na sodišču nasprotoval njenim željam), da bi lahko opravila asistirani samomor, ki je v Španiji zakonit od leta 2021. Njena prošnja je bila odobrena leta 2024, sam postopek pa je bil določen za letošnji 26. marec.
"Zdaj želim oditi in prenehati trpeti. Nihče v moji družini ne podpira evtanazije. Toda kaj pa vsa bolečina, ki sem jo trpela v vseh teh letih? Nimam volje do ničesar: ne iti ven, ne jesti. Spanje je zelo težko, imam bolečine v hrbtu in nogah," je povedala v intervjuju za špansko oddajo Antena 3 Y Ahora Sonsoles.
"Povedala sem jim, kako želim, da to poteka. Želim umreti lepa. Vedno sem želela umreti urejena. Oblekla bom svojo najlepšo obleko in se naličila; vse bo preprosto," je še dodala.
Prijateljica je želela preprečiti njeno smrt
Carla Rodriguez, prijateljica Španke, je eno uro pred evtanazijo prišla v bolnišnico v Barceloni in želela 25-letnico prepričati, naj tega ne stori. Rodriguez je jokala in prosila varnostnike v bolnišnici, naj ji dovolijo videti njeno prijateljico. Vsi njeni trudi pa so bili zaman, saj so ji policisti preprečili vstop v sobo.
"Želela sem jo poskusiti prepričati, da si premisli," je v solzah dejala Rodriguezova, ki je bila tam s svojo šestletno hčerko. Čeprav sta se po šolanju na Santa Eulalii oddaljili, je neutolažljiva prijateljica povedala, da je za njeno tragično odločitev izvedela iz medijev in takoj odhitela v bolnišnico, odločena, da jo ustavi za vsako ceno, poroča New York Post. "Noelia je prestala toliko - res ogromno," je dodala.
Noelia Castillo Ramos je včeraj prejela smrtonosno zdravilo po večletnem pravnem boju in kroničnih bolečinah, ki jih je trpela po poskusu samomora.
