Postal je prava spletna senzacija.
V Sydneyju je pred dnevi potekal protest proti izraelskim obrambnim podjetjem, ki so imela razstavo na sejmu v Mednarodnem kongresnem centru. Na protestu so bili prisotni tudi policisti, ki so skušali nadzorovati veliko množico. Eden izmed njih se je kmalu znašel v središču pozornosti.
Fotografija, ki je navdušila splet
Protest sicer ni bil miren - policisti so morali aretirati več kot deset ljudi. Dva policista sta celo potrebovala zdravniško pomoč - eden zaradi ureznine na obrazu, drugemu pa so v oči vrgli barvo. Policija je proti protestnikom mogla uporabiti solzivec, poroča Daily Mail.
Nick Riemer, aktivist in predavatelj na Univerzi v Sydneyju, je na družbenih omrežjih delil fotografijo mladega policista. Poleg fotografije je zapisal: "Ni običajno, da policija v Sydneyju uporablja solzivec, a tokrat je bil v velikih količinah razpršen po protestnikih pred sejmom orožja v Darling Harbourju."
Uporabniki družbenih omrežij pa so se požvižgali na vsebino objave. Namesto tega so se osredotočili na videz policista. Nekateri so menili, da je policist zelo podoben ameriškemu športniku Tomu Bradyju, vsi pa so se strinjali, da izgleda odlično.
Na TikToku so se usuli komentarji. "Ta policist je zelo postaven. Naj me aretira," je zapisal eden od komentatorjev. "Zelo si želim početi nezakonite stvari v njegovi bližini," pa se je glasil drug komentar. Policista so uporabniki družbenih omrežij označili za "absolutnega Chada", kar je v internetni kulturi izraz, ki se uporablja za spolno zelo dejavnega in uspešnega mladega belca.
