Nova pridobitev v Celju, ki se je bodo najbolj razveselili naši najmlajši

17. 7. 2025, 11:30 | Uredništvo
Nova pridobitev v Celju, ki se je bodo najbolj razveselili naši najmlajši (foto: Profimedia)
Profimedia

To je šele začetek, saj je podobnih projektov na obzorju še več.

V Celju na Podjavorškovi ulici med bloki na Hudinji so uredili novo otroško igrišče Gaberje z igrali, ki so izdelana iz lesa in vsebujejo različne elemente za pestro igro, so sporočili z Mestne občine Celje.

Dostopnost z vseh strani in senčna zelena okolica

Osrednje večnamensko igralo je sestavljeno iz štirih enot ter spodbuja plezanje, plazenje in ravnotežje, hkrati pa ga lahko uporablja vsaj dvanajst otrok. Na igrišče so namestili tudi tobogan in gugalnico z dvema sedaloma. Na rob igrišča so nameščeni elementi, ki lahko služijo kot igralo za vajo ravnotežja ali sedenje. 

otroška igrala
Mestna občina Celje

Kot so v sporočilu za javnost poudarili na mestni občini, sta prednosti igrišča dostopnost z vseh strani in senčna zelena okolica

Obnavljajo še več površin za otroke

Otroško igrišče je obnovilo Javno podjetje Zelenice, projektant pa je bil arhitekturni biro Delavnica z Vrhnike. Obnova je znašala 65.564 evrov vključno z DDV.

Spregovorila očividka tragične nesreče Felixa Baumgartnerja
otroška igrala
Mestna občina Celje

V Celju nadaljujejo obnavljanje igrišč. Delati so že začeli na večnamenskem igrišču na Škapinovi ulici v MČ Nova vas, še v tem letu bodo obnovili športno igrišče na Drapšinovi ulici v MČ Dečkovo naselje, novo igrišče bodo pridobili v Medlogu v sklopu projekta Zelena cona, ki je podprt iz mehanizma Celostne teritorialne naložbe, na Hudinji pa bodo uredili skate park, so sporočili z mestne občine.

Požar v Velenju: zaradi samovžiga električnega vozila pogorela lokalna znamenitost