Če želi štiričlanska družina na bazenu še kaj malega pojesti in popiti, se lahko glede na zasoljene cene hrane in pijače hitro približa stotim evrom.
Vroči dnevi vse več ljudi privabljajo na mestna in okoliška kopališča. V Ljubljani imajo prebivalci zdaj že kar veliko možnosti. Osvežijo se lahko na kopališčih Kodeljevo, mestna plaža Laguna, Atlantis ali Kolezija, gredo zaplavat in se posončit na pred kratkim prenovljeno Ilirijo (ta bazen je sicer pokrit), od minulega konca tedna pa obratuje tudi kopališče Vevče.
Vendar kopanje žal ni za vsakega, cene vstopnic so namreč postale precej zasoljene. Če se želi štiričlanska družina ob koncu tedna, ko imajo družine običajno največ časa za skupne dejavnosti, okopati recimo v Vodnem mestu Atlantis, ki velja za najdražji ljubljanski bazen, jih bo to stalo kar 64 evrov. Celodnevna vstopnica za odrasle stane okoli 17 evrov, za otroke pa okoli 15.
Morda vas zanima tudi:
- Vas mika kopanje tudi pozimi? Ne boste verjeli, kaj bo zraslo na destinaciji, priljubljeni med Slovenci
- V letu 2025 bodo Ljubljančani bogatejši za kar dve kopališči: ne le Ilirija, aprila se odpira tudi ...
A tudi kopališča pod okriljem Javnega zavoda Šport Ljubljana še zdaleč niso več poceni. Na Koleziji ali Vevčah celodnevna vstopnica za odrasle ob koncu tedna stane 14 evrov, za otroke pa 12 evrov. Skupno torej za štiričlansko družino to nanese 52 evrov, če bi se družina odločila za nakup družinske vstopnice (ki sicer velja samo do pet oseb), pa ima pičla dva evra popusta.
Če upoštevamo, da želi ta družina na bazenu še kaj malega pojesti in popiti, se lahko glede na zasoljene cene hrane in pijače na bazenih hitro približa stotim evrom.
Krompirček za pet evrov, omake z doplačilom
Ko smo že pri hrani in pijači: na čedalje višje cene teh dobrin na bazenih nas je opozoril bralec, ki je reden obiskovalec ljubljanskih kopališč. Pretekli konec tedna je bil na Koleziji, kjer pa ga je v povezavi s cenami negativno presenetilo še nekaj: vse dodatke jedem je treba doplačati.
To po njegovih besedah pomeni, da hot dog ali krompirček dobite povsem brez vsega, vsaka dodatna omaka, ki si jo zaželite, pa stane petdeset centov.
"Cene so šle že tako v višave, potem pa še ta udarec," je pripisal k fotografiji računa, ki nam jo je poslal. Z njega je razvidno, da je za hot dog plačal 4,5 evra, za ocvrti krompirček (pomfrit) pa pet, kar je že tako višja cena od običajne. Običajno vam pri porcijah krompirčka ali hot dogu s takšno ceno omake pripadajo avtomatsko. Vendar se mu je dodatek k hot dogu kljub temu obračunal dodatno.
"Stal sem v vrsti za žensko, ki je tudi naročala krompirček za svoje otroke. Bila je začudena, ko ga je dobila brez vsega. Ko je prosila za majonezo in kečap, ker imajo otroci oboje radi, so ji rekli, da to ni všteto v ceno in da lahko oboje dobi za dodaten evro. Sam sem ravno zato prosil za krompirček brez vsega, vzel sem le majonezo k hot dogu, ker se mi je zdelo nemogoče, da bi tudi hot dog prodajali čisto brez vsega. Pa se tudi to doplača," je ogorčen.
Bralcu se zdi praksa nepoštena do obiskovalcev, ki na kopališču že tako pustijo veliko težko prisluženega denarja, a v resnici je Kolezija očitno le še ena izmed točk na seznamu neskončnih lokacij v prestolnici, kjer na lokalcih služijo, namesto da bi jim prišli nasproti.
Na zasoljene ljubljanske cene sicer vse pogosteje opozarjajo tudi tujci. Očitno se bomo kmalu res zadrževali samo še doma, javni prostori pa bodo ostali rezervirani za premožneže, ki ne bodo niti trznili, če se bo začelo doplačevati celo vodo ali mleko za v kavo.