Pripravite se: pred nami plohe in nevihte, mogoča tudi toča

27. 6. 2023, 08:00 | R.S.
Pripravite se: pred nami plohe in nevihte, mogoča tudi toča (foto: Profimedia)
Profimedia

Takšno vreme nas čaka konec junija. 

Po kratkem premoru lahko danes spet pričakujemo prehod nove vremenske motnje, ki našim krajem prinaša nestanovitno vreme v obliki ploh in neviht, poroča Neurje.si. Posamezne nevihte se bodo v hribovitih predelih pojavljale že v jutranjih urah in nato širile proti notranjosti države. Predvsem na zahodu in na jugovzhodu lahko ob nevihtah pričakujemo močnejše nalive, lokalno pa je mogoča tudi manjša toča.

Pripravite se: pred nami plohe in nevihte, mogoča tudi toča
Triglav/Vse bo v redu

Pogoji niso tako izraziti kot v petek, saj je bistveno manj potencialne energije za nastanek močnejših neviht ali neurij, prav tako pa bo na razvoj teh vplival okrepljen veter v višjih plasteh ozračja, saj bo onemogočal razvoj izoliranih supercelic (obenem z izjemo JV manjka tudi striženje vetra na višini). Vseeno dodatna previdnost ne bo odveč.

V sredo dopoldne bodo padavine povsod ponehale, delno se bo razjasnilo. Popoldne bo nastalo še nekaj ploh. Hladneje bo. Na Primorskem bo še pihala večinoma šibka burja. V četrtek bo pretežno jasno.

Najhuje je bilo na severovzhodu Slovenije: toča, podrta drevesa, poplavljene hiše ... (FOTO)

Novo na Metroplay: Utrinki 8. Cosmo konference: Lepota brez filtra

Trditev raziskovalca, ki bi lahko spremenila naše razumevanje sveta