Podjetje se je sesedlo pod težo dolgov, upnike pa bodo poplačali tudi z razprodajo vsega, kar je sploh ostalo. Prodajajo tudi računalniško opremo!
Po več kot treh desetletjih poslovanja se je zgodba trgovine Rebel, dobro poznane v Pomurju, uradno končala v stečaju. Podjetje, ustanovljeno leta 1992, se je, kot smo že poročali, ob koncu lanskega leta znašlo v težavah, ki jih ni uspelo premostiti. Dolgovi so narasli prek milijona evrov, izguba v poslovnem letu 2023 pa je presegla 875.000 evrov.
Zaradi nevzdržnih razmer je podjetje samo vložilo predlog za začetek stečajnega postopka, ki ga vodi stečajna upraviteljica Sara Pušenjak Petek. V stečajni masi se zdaj nahaja precejšnje število predmetov, med njimi več tisoč kosov oblačil, računalniška oprema in tudi nepremičnina v središču Murske Sobote, poroča Sobotainfo.
Ob začetku postopka je bilo v podjetju še 26 zaposlenih, vsi pa so prejeli odpoved pogodbe o zaposlitvi.
Nepremičnina na ulici Staneta Rozmana, kjer je Rebel zadnja leta deloval, je po ocenah vredna 203.000 evrov, a bo prodana v okviru stečajne mase. Največ zanimanja vzbuja obsežno trgovsko blago. V inventarju je kar 8829 artiklov različnih znamk, katerih skupna likvidacijska vrednost znaša okoli 97.000 evrov. Poleg tega se prodaja tudi računalniška oprema, ocenjena na dodatnih 3725 evrov.
Okrožno sodišče v Murski Soboti je že podalo soglasje za prodajo, ki bo potekala po skrajšanem postopku in na podlagi neposrednih pogajanj z najugodnejšim ponudnikom. Oprema in zaloga so bremena prosti, kar pomeni, da novi kupci ne bodo prevzemali nobenih starih obveznosti.
Takšna oblika prodaje po mnenju sodišča omogoča hitrejšo in učinkovitejšo likvidacijo premoženja, kar je v interesu vseh. Predvsem pa 76 upnikov, katerih terjatve skupaj znašajo več kot 1,35 milijona evrov. Stečaj Rebela je še eden v nizu primerov, ki kažejo, kako krhko je lahko delovanje tudi uveljavljenih lokalnih podjetij v času negotovih gospodarskih razmer, visokih stroškov in spremenjenih nakupovalnih navad potrošnikov.