Grob je vzbudil veliko pozornosti.
Svet je na velikonočni ponedeljek pretresla vest o smrti papeža Frančiška, ki se je še dan prej pojavil na Trgu svetega Petra, kjer je pozdravil 35.000 vernikov. 88-letnika so pokopali 26. aprila v rimski baziliki Marije Snežne, v kateri je pogosto molil. Slovesnosti se je udeležilo okoli 250.000 ljudi.
Papežev grob je blizu oltarja svetega Frančiška. Nad grobom visi replika Frančiškovega naprsnega križa. Na nagrobnem kamnu, ki pokriva grob, pa je zapis Franciscus oz. papeževo ime v latinščini. Grob je že prvi dan obiskalo 30.000 ljudi.
Nagrobni kamen v središču pozornosti
Obiskovalci so na nagrobnem kamnu opazili nekaj nenavadnega. Presledki med črkami na nagrobnem kamnu niso enaki. Predvsem med črkami R, A in N so presledki večji kot med ostalimi črkami.
Vatikan glede napisa še ni izdal uradne izjave. Pojavljajo se ugibanja, ali ima takšna postavitev črk kakšen poseben pomen ali pa gre zgolj za napako pri vklesavanju.
Njegova zadnja želja
Papež Frančišek je pred smrtjo izrazil željo, da enega od njegovih papamobilov, ki jih je leta 2014 uporabljal med obiskom v Izraelu in na palestinskih ozemljih, spremenijo v mobilno kliniko za otroke na območju Gaze, kjer je vojna. Vozilo bo imelo diagnostično opremo in opremo za nujno pomoč za palestinske otroke v odročnih delih Gaze.
Papež Frančišek je večkrat javno izrazil nasprotovanje vojni v Gazi. V svojih govorih in nagovorih je pozival k takojšnji prekinitvi ognja, zaščiti civilistov in zagotovitvi humanitarne pomoči za vse prizadete. Izrazil je globoko zaskrbljenost zaradi trpljenja nedolžnih ljudi, še posebej otrok, ter pozval mednarodno skupnost, naj si bolj odločno prizadeva za mir.