Vremenoslovci opozarjajo, da nevarnosti še ni konec.
Ameriški zvezni državi Missouri in Kentucky so prizadela silovita neurja s tornadi, v katerih je umrlo najmanj 27 ljudi, povzročila pa so tudi veliko opustošenje, so v soboto sporočile tamkajšnje oblasti.
V Kentuckyju je bilo najmanj 18 smrtnih žrtev, v metropolitanskem območju St. Louisa in južnejšem okrožju Scott v Missouriju pa je v neurjih umrlo najmanj sedem ljudi. V obeh zveznih državah je na desetine poškodovanih.
V prihodnjih dneh še mogoče hude nevihte
Guverner Missourija Mike Kehoe je na omrežju X pozval ljudi, naj se izogibajo opustošenim območjem, da bi reševalne službe lahko opravile svoje delo in pomagale ljudem v stiski.
Medtem sta v zvezni državi Virginia najmanj dve osebi umrli, ko sta drevesi padli na njuni vozili. Nacionalna meteorološka služba opozarja, da so tudi v prihodnjih dneh v južnih in severovzhodnih predelih ZDA še mogoče hude nevihte s točo in tornadi.