Opozorila so jasna: Izbruh je bil eksploziven, spremljajo ga nenehni tresljaji, vulkanologi pa svarijo pred nadaljnjo nevarnostjo.
Na vzhodu Indonezije je izbruhnil ognjenik Lewotobi Laki-Laki, iz katerega se oblak vulkanskega prahu dviga 18 kilometrov visoko. Zaradi tega so morali podobno kot ob izbruhu pred tremi tedni odpovedati več deset letov s priljubljenega turističnega indonezijskega otoka Bali.
Z mednarodnega letališča na Baliju so po poročanju francoske tiskovne agencije AFP sporočili, da so morali odpovedati 24 letov, medtem ko je več letalskih družb poročalo o zamudah. Po navedbah predstavnika letališča so med drugim odpovedali mednarodne lete v Avstralijo, Singapur in Južno Korejo. Vulkanski prah sicer ni dosegel zračnega prostora Balija.
Agencija za vulkanologijo pa je ob izbruhu še sporočila, da je raven aktivnosti vulkana zelo visoka z eksplozivnimi izbruhi in nenehnimi tresljaji. Prebivalce je pozvala, naj se od vulkana oddaljijo najmanj šest kilometrov in nosijo obrazne maske, da se zaščitijo pred vulkanskim pepelom.
V primeru močnega dežja je zlasti skupnosti v bližini rek opozorila na možnost nevarnih poplav lahar, toka blata in drobirja vulkanskega materiala.
Poročil o morebitni škodi ali žrtvah ni.
Lewotobi Laki-Laki je 1584 metrov visok ognjenik na turističnem otoku Flores. Že ob njegovem izbruhu pred tremi tedni so morali na Baliju odpovedati več deset letov in evakuirati več vasi v okolici vulkana.
V Indoneziji, arhipelagu z več kot 17.000 otoki in otočki, ki leži na t. i. pacifiškem ognjenem obroču, je več kot 120 aktivnih ognjenikov. Uvršča se med vulkansko najbolj aktivne države na svetu.