V samem srcu starega mestnega jedra se skriva prodajalna, ki pa je vse prej kot navadna trgovinica.
Gre za šarmantno vinoteko z imenom Vineria del Ponte, ta obiskovalcem ponuja široko paleto vin in kulinaričnih dobrot iz Slovenije in Italije.
Vsak izdelek ima zgodbo
Turisti na popotniških straneh pravijo, da je prav ta ljubljanska vinoteka eden tistih skritih kotičkov Ljubljane, ki jim zleze pod kožo. "Ko jo enkrat odkriješ, je ne pozabiš več," se strinjajo številni.
Na policah prodajalne se vrstijo skrbno izbrana vina, najrazličnejši likerji, marmelade, namazi in sladke dobrote. Za vsakim izdelkom pa je zgodba o vinogradih, skrbnih pridelovalcih in dolgih družinskih tradicijah.
Poleg vrhunskih slovenskih vin boste našli tudi izvrstne italijanske kapljice. Skupaj več kot 400 etiket vabi k raziskovanju, odkrivanje pa dopolnjujejo domači likerji: medeni, figov, borovničevec in smrekovec, pa tudi drugi žlahtni okusi, ki razvajajo brbončice.
"Vineria del Ponte je kraj, kjer se preprosto dobro počutiš," je zapisal eden izmed obiskovalcev v spletni skupini o Sloveniji.
Požirek za požirkom
Velik del ponudbe lahko obiskovalci poskusijo. In to brez zadrege, da bi jih kdo gledal postrani, saj kozarec dobre kapljice strankam natočijo kar sami prodajalci. Tako se večina lažje odloči za nakup, počasi, premišljeno – požirek za požirkom do prave izbire.
Prijazno in ustrežljivo osebje z nasmehom pričaka obiskovalce, med katerimi večinoma prevladujejo radovedni turisti, željni lokalnih doživetij. Tudi nas je njihova prodajalka Olga povabila, da poskusimo nekaj hišnih likerjev ter nam ob razložila njihove značilnosti. Degustacija je hitro prerasla v prijetno izkušnjo, polno okusov in smeha – kot nalašč za nepozaben vtis.
Gotovo je prav ta sproščena in gostoljubna atmosfera eden od razlogov, da se skoraj vsak turist tu vsaj za hip ustavi. Obiskovalci se radi zadržijo, poklepetajo s prodajalci in pokusijo lokalne pijače.
Ko doživiš tak pristop, se zdi povsem naravno, da s seboj odneseš vsaj stekleničko tistega, kar ti je ostalo v najlepšem spominu.