Kaos na cestah: nevarna ovira, zaprti uvozi in kolone pred predorom

30. 6. 2026, 12:17 | Vir: STA
Kaos na cestah: nevarna ovira, zaprti uvozi in kolone pred predorom (foto: Žiga Živulovič jr./Bobo)
Žiga Živulovič jr./Bobo

Vstopili smo v tisti del leta, ko pot do cilja hitro postane pravi preizkus živcev. Slovenski cestni križ je ponovno močno obremenjen, Prometno-informacijski center pa že od zgodnjega jutra opozarja na zastoje, obsežna dela in celo na povsem nepričakovane nevarnosti na sami avtocesti!

Po podatkih Prometno-informacijskega centra za državne ceste je na primorski avtocesti med Brezovico in Dragomerjem proti Kopru zaradi pnevmatike na vozišču oviran promet.

Na primorski avtocesti so zastoji pred Postojno v obe smeri.

Zastoj je na cesti Lesce-Bled.

Na primorski avtocesti so popolne zapore na priključku Postojna. Zaprta sta izvoz iz smeri Kopra za Postojno in uvoz iz Postojne proti Kopru. Popolna zapora uvoza Postojna proti Ljubljani je predvidena v ponedeljek, 6. julij, od 17. ure dalje do 12. julija. Obvoz možen preko priključkov Razdrto in Unec.

Do 19. ure je zaradi del zaprta cesta Sorica-Podrošt pri Spodnji Sorici.

promet zastoji ceste
Srdjan Živulovič/Bobo

Od srede do četrtka, od 7. do 17. ure, bo zaradi del zaprta cesta Črnivec-Radmirje pri Novi Štifti.

V četrtek in petek od 6. do 20. ure bo na cesti Ig-Podpeč, pri rondoju za Ig in Iško vas zaradi del popolna zapora proti Podpeči.

Predvidoma do 22. 7. je zaradi del zaprta cesta Gortina-Muta na Muti.

Do 24. 8. je zaradi del zaprta cesta Begunje-Tržič v Begunjah.

V času turistične sezone bo do 6. septembra veljala omejitev prometa tovornih vozil, katerih največja dovoljena masa presega 7,5 tone. Veljala bo ob sobotah, med 8. in 13. uro in na primorskih cestah med 6. in 16. uro. Ob nedeljah in praznikih bo veljala med 8. in 22. uro.

Na štajerski avtocesti je v predorih Golo Rebro in Pletovarje zaradi dvosmernega prometa v obe smeri omejitev višine za izredne prevoze.

Podatki o trajnejših zaporah cest: www.promet.si

V tej slovenski občini zraslo nekaj osupljivega: v vse skupaj so vložili kar 32 milijonov evrov!