Prometni kolaps, oblasti aktivirale izredni načrt: težka vozila izločajo po celotni državi do meje z Avstrijo

4. 5. 2026, 12:39 | Vir: STA
Prometni kolaps, oblasti aktivirale izredni načrt: težka vozila izločajo po celotni državi do meje z Avstrijo (foto: Srdjan Živulovič/Bobo)
Srdjan Živulovič/Bobo

Glavna prometna os, ki povezuje državo, je ohromljena. Zaradi incidenta v ozkem grlu delovne zapore so oblasti morale potegniti najstrožjo potezo – popolno zaporo v obe smeri.

Po podatkih Prometno-informacijskega centra za državne ceste je Primorska avtocesta med Postojno in Razdrtim zaprta v obe smeri zaradi prometne nesreče v delovni zapori. Popolna zapora je predvidena še dlje časa.

cesta avto kolona gneca zastoji
Žiga Živulovič jr./Bobo

Obvozi urejeni, gneča nepopisna

Proti Ljubljani je promet na regionalno cesto preusmerjen na Razdrtem do Postojne, osebna vozila lahko avtocesto zapustijo že na Senožečah. Uvoz Postojna proti Ljubljani je možen. Proti Kopru je za osebna vozila obvoz po cesti Dragomer-Vrhnika-Logatec-Razdrto. Med Ljubljano in Vipavsko dolino pa po cesti Ajdovščina-Podkraj-Logatec, za tovorna čez Črni Vrh. Iz smeri Hrvaške Istre proti Ljubljani je obvoz čez Jelšane in Postojno.

Izločanje tovornih vozil nad sedem ton in pol je na avtocesti od Fernetičev proti Gabrku, na hitri cesti Vrtojba-Nanos, na štajerski avtocesti na prehodu Šentilj ter med Blagovico in Lukovico proti Ljubljani, na pomurski avtocesti na območju priključka Pince proti Lendavi ter na dolenjski avtocesti na območju Višnje Gore proti Ljubljani.

promet zastoji ceste
Srdjan Živulovič/Bobo

Zastoji po vsej državi

Na primorski avtocesti pred priključkom Razdrto proti Ljubljani je zaradi nesreče oviran promet.

Na primorski avtocesti je zaradi prometne nesreče zastoj med Logatcem in Postojno ter med Senožečami in Razdrtim. Daljši zastoj je tudi na regionalni cesti Dragomer-Vrhnika-Logatec-Razdrto v obe smeri.

Na štajerski avtocesti je zastoj pred Slovensko Bistrico sever proti Ljubljani.

Na gorenjski avtocesti pred predorom Karavanke proti Avstriji je zastoj tovornih vozil dolg en kilometer.

Okvara vozila ovira promet na gorenjski avtocesti med priključkoma Brezje in Podtabor proti Ljubljani.

Na gorenjski avtocesti je zaprt izvoz Šentvid iz smeri Jesenic.

Na štajerski avtocesti je zaprt priključek Sneberje, izvoz in uvoz, proti Ljubljani. Pri priključku Sneberje je zaprt tudi del Šmartinske ceste, na podvozu pod avtocesto.

Na vipavski hitri cesti je zaprt izvoz Vipava proti Novi Gorici.

Na primorski avtocesti je zaprt uvoz Postojna proti Kopru.

Na gorenjski avtocesti je zaprt priključek Hrušica.

Cesta Spodnje Jezersko-Preddvor bo zaradi preplastitve zaprta v četrtek, 7. maja, od 8. do 14. ure. Obvoz bo po cesti Ljubelj-Avstrija-Železna Kapla in obratno.

Podatki o trajnejših zaporah cest: www.promet.si

Policijski pes postal junak dneva: 29-letnemu Slovencu je rešil življenje