V zakulisju festivala v Parizu leta 2009 je prišlo do eksplozivnega spora med bratoma.
Kitara, ki je nekoč bila v lasti soustanovitelja angleške rock skupine Oasis Noela Gallagherja in je bila poškodovana v noči, ko je skupina razpadla, bo konec oktobra na prodaj na dražbi pri avkcijski hiši Propstore. Ocenjujejo, da bi lahko dosegla ceno 500.000 britanskih funtov (skoraj 573.000 evrov).
Skupina, ki je po ponovnem združenju trenutno čez polovico svoje svetovne turneje, se je razšla leta 2009 po pretepu v zaodrju festivala Rock en Seine v Parizu, med katerim je Liam Gallagher poškodoval rdečo kitaro gibson ES-355 iz 60. let minulega stoletja, ki je pripadala njegovemu bratu Noelu.
Nekdanji bobnar skupine Oasis Zak Starkey je ob tem povedal, da je zelo ponosen na svoje sodelovanje s skupino Oasis in da bo lahko oboževalcem ponudil priložnost, da na dražbi kupijo pristne spominske predmete skupine.
Na oktobrski dražbi pri Propstore bo sicer na voljo več kot 550 predmetov nekaterih najbolj znanih umetnikov na svetu, katerih skupna ocenjena vrednost presega tri milijone britanskih funtov.
Med drugim bodo na prodaj John Lennonova sončna očala
Katerih vrednost so ocenili med 150.000 in 300.000 britanskih funtov in bel klobuk Michaela Jacksona z ocenjeno vrednostjo med 40.000 in 80.000 britanskimi funti.
Na dražbi bodo med drugim še kimono, ki je bil last pevca skupine Queen Freddieja Mercuryja, sončna očala Elvisa Presleyja, katerih vrednost so ocenili med 8000 in 16.000 britanskih funtov, ter lastno ročno napisano besedilo uspešnice Straight Ahead Jimija Hendrixa, katerega vrednost so ocenili med 40.000 in 80.000 funti.
Strokovnjak za glasbo pri Propstore Mark Hochman je povedal, da je dražba Propstore praznovanje glasbene zgodovine s kitarami, ki so oblikovale zvok generacije, lastno ročno napisanimi besedili, ki so ujela prve iskrice legendarnih pesmi, in osebnimi predmeti, ki ponujajo vpogled v življenje največjih glasbenih umetnikov sveta.
Dvodnevna dražba bo potekala 23. in 24. oktobra.