Prvič po šestih letih se je vrnila tja, kamor spada.
Eden najbolj nepozabnih in viralnih trenutkov britanskega šova Britanija ima talent (Britain's Got Talent) je iz leta 2009, ko je takrat 47-letna brezposelna gospodinja Susan Boyle z izjemno interpretacijo pesmi I Dreamed a Dream iz muzikala Nesrečniki navdušila gledalce. Do tedaj neznana Škotinja je čez noč postala svetovna senzacija. Čeprav na koncu tekmovanja ni zmagala, je postala ena najbolj prepoznavnih tekmovalk tega šova. V svoji karieri je prodala več kot 25 milijonov izvodov svojih albumov.
Danes 64-letna pevka je zadnja leta preživljala težko obdobje zaradi zdravstvenih težav, zato se je umaknila iz javnosti. Pred tremi leti je utrpela možgansko kap, kar je razkrila šele leto dni pozneje. Zaradi tega ni mogla ustvarjati nove glasbe. Zdaj pa je zdravstvene težave pustila za seboj in se vrnila na kraj, kjer je najbolj srečna – v glasbeni studio.
"Danes je bil čudovit, čustven dan in vse vmes. Prvič po šestih letih sem se vrnila v glasbeni studio – nekaj, za kar so mi rekli, da morda nikoli več ne bo mogoče. A tukaj sem, na svojem srečnem kraju! Zahvaliti se želim svoji menedžerki Geraldine, ki mi je stala ob strani in mi pomagala, da sem se vrnila tja, kamor spadam. Iz srca hvala," je zapisala Boyle na Instagramu, kamor se je nedavno ponovno vrnila.
View this post on Instagram
Poleg možganske kapi so Susan Boyle že v odrasli dobi diagnosticirali blažjo obliko avtizma, nekoč znano kot Aspergerjev sindrom. Leta 2013 so ji odkrili tudi sladkorno bolezen tipa 2. Kljub vsem tem zdravstvenim izzivom je to ni ustavilo, da je dosegla svetovno slavo.
Še vedno živi v svoji družinski hiši v mestu Blackburn, pretežno od avtorskih honorarjev, ki jih je zaslužila v začetku prejšnjega desetletja. Nikoli se ni poročila, saj je večino življenja posvetila skrbi za svojo mamo. Ko je bila stara 53 let, so mediji razkrili, da ima prvega fanta – zdravnika iz ZDA, ki je bil njenih let.
Kot ponosna Škotinja je pred enajstimi leti na referendumu zagovarjala obstanek Škotske v Združenem kraljestvu. Takrat je dejala, da je ponosna na svoje korenine, a da Škoti lahko ohranijo svojo identiteto tudi znotraj zveze z Anglijo, Walesom in Severno Irsko.