Špas teater, sinonim za smeh in sprostitev, tokrat preseneča s povsem drugačno gledališko izkušnjo.
Najnovejša predstava Obiski vedno zvonijo ob nepravem času ni klasična komedija, temveč pretanjena komična drama, ki z veliko mero čustev, ostrine in humorja odpira vprašanja odnosov, skrivnosti in tišine med vrsticami vsakdanjega življenja. Špasova 'special' predstava, že 65. produkcija Špas teatra. In kot taka ... je drugačna. Življenje je lahko stres ali pa igra – in igrivost je v vseh pogledih uspešnejši pristop. A kako jo doseči? Včasih je to res izziv!
Iskrena, čustvena in edinstvena predstava v predstavi, v kateri igralca Saša Pavlin Stošić in Domen Valič odigrata kar sedem vlog, ponuja sočnost teatra in komične situacijske zaplete, kot ju poznajo le gledališče in igralci za odrom. Zgodba, pod režijsko taktirko obetavnega mladega režiserja Žige Flajnika, nas popelje v na videz običajen večer, ki se s prvim obiskom spremeni v zapleteno igro čustev, razkritij in (ne)dobrodošlih resnic. Čeprav prežeta s humorjem, predstava na tenkočuten način odpira tudi resnejša vprašanja o bližini, iskrenosti in nepredvidljivosti vsakdanjih trenutkov.
Predstava ni tipična komedija, kot smo jih vajeni iz Špasovega repertoarja. In ni klasična drama. Je nekaj vmes – nežna, iskrena, duhovita in boleče resnična predstava, ki odpira vrata tja, kamor jih običajno ne želimo – v trenutke resnice, iskrenosti, nerodnosti in razsežnosti človeških meja.
Izstopa tudi po načinu uprizoritve – brez velikih gest, brez spektakla. Zgolj igralca, teater, prostor in zgodba polna življenja. In gledalec, ki se v zgodbi lahko prepozna.
Obiski so po mojem mnenju za pozornega gledalca ena bolj zanimivih predstav na tržišču. Poleg klasične dramaturgije smo znotraj predstave poskušali ustvarit čim več malih 'sladkorčkov', ki popestrijo vsak trenutek uprizoritve. Želeli smo ustvarit čustveno in hkrati zabavno komično dramo, kar nikoli ni enostavna naloga. Jaz sem izjemno zadovoljen z končnim izdelkom in tudi s procesom.
"Predstava, ki smo jo postavili kot Špas teater special je upravičila naša pričakovanja. Prelepa ljubezenska zgodba, ki se odvija med igralcema, ki skušata rešiti predstavo, pokaže, kaj so igralci pripravljeni narediti zato, da rešijo predstavo. Prepričana sem, da se bo obiskovalcem, ki imajo radi gledališče, usidrala v srca. To je bil naš namen," je po predstavi izjavila direktorica gledališča Urška Alič, ki smo jo pred dnevi gostili v našem podkastu Greenroom.
Na premieri so se zbrali številni znani obrazi iz sveta umetnosti, medijev in družabnega življenja, ki niso skrivali, da so se v zgodbi tudi sami prepoznali. Predstava odpira vrata v svet, kjer vsak lik nekaj skriva, kjer zamolčane resnice lebdijo v zraku – in kjer vsak obisk trka tudi na gledalčevo vest. Igralca Saša Pavlin Stošić in Domen Valič sta se tako znašla v objemu čestitk mnogih znanih Slovencev.
Med obiskovalci smo opazili pevko Neisho, glasbenika Jožeta Potrebuješa, igralca Jerneja Kuntnerja in Jana Bučarja ter igralke Nino Ivanič, Karin Komljanec in Inti Šraj. Premiere so se udeležili tudi svetovno priznani plesalec Matevž Česen, olimpijka Alenka Bikar ter nekdanji vrhunski košarkar Peter Vilfan, ki je prispel v spremstvu družine.
Več utrinkov v fotogaleriji.


