Resničnostna zvezdnica meni, da je bilo vse ponarejeno in da ima za to dokaz.
V eni izmed najnovejših epizod resničnostne serije The Kardashians je zvezdnica oddaje Kim Kardashian spet poskrbela za val razprav na družbenih omrežjih. Med pogovorom s soigralko Sarah Paulson je namreč dejala, da ne verjame v resničnost pristanka na Luni, kar je poskušala tudi dokazati. Na njene izjave se je že odzval tudi začasni direktor ameriške vesoljke agencije Nasa.
Kardashianova je epizodi popularnega resničnostnega šova svoja prepričanja poskušala podkrepiti z "milijonom člankov" in citiranjem astronavta Buzza Aldrina - članom legendarne misije Apollo 11, ki je leta 1969 kot drugi človek v zgodovini stopil na Lunino površje - ki naj bi po njenem prepričanju potrdil, da se pristanek na Luni dejansko ni zgodil.
"Nobenega strašnega trenutka ni bilo ... "
Po njenih besedah naj bi astronavt nekoč na vprašanje, kateri trenutek je bil med misijo na Luno najbolj strašljiv, odgovoril: "Nobenega strašnega trenutka ni bilo, saj se ni zgodilo. Lahko bi bilo strašno, a ni bilo, saj se ni zgodilo." Ko so jo člani snemalne ekipe vprašali, ali torej resnično meni, da ljudje niso hodili po Luni, je brez zadržkov odgovorila: "Mislim, da nismo. Mislim, da je bilo vse ponarejeno."
Yes, @KimKardashian, we’ve been to the Moon before… 6 times!
— NASA Acting Administrator Sean Duffy (@SecDuffyNASA) October 30, 2025
And even better: @NASAArtemis is going back under the leadership of @POTUS.
We won the last space race and we will win this one too 🇺🇸🚀
🎥: Hulu pic.twitter.com/CkexEEPFSv
Na njene izjave se je že odzval začasni direktor Nase Sean Duffy, ki je na družbenih omrežjih zapisal: "Da, Kim Kardashian, na Luni smo že bili ... šestkrat." Dodal je, da se tja zdaj vračajo z misijo Artemis. "Zadnjo vesoljsko tekmo smo zmagali in tudi to bomo zmagali," je zaključil.
