Nepričakovan konec kariere: znan smučarski skakalec sporočil, da se poslavlja

Smučarski skakalec Dominik Peter se je pri 22 letih odločil, da bo končal kariero. "Hvala smučarskim skokom. Veliko so mi dali," je zapisal na družbenih omrežjih. Peter je izpustil vso letošnjo sezono, kriva pa ni bila poškodba - Švicar se je želel osredotočiti na fizično in psihično zdravje.

Švicarski mediji poročajo, da so bile v ozadju prehranske težave. "Pomembno je, da si v tem procesu vzamem dovolj časa, da lahko spet gojim zdrav odnos do hrane," je povedal za švicarski SRF. Pri okrevanju mu pomagajo strokovnjaki. 22-letnik je odločen, da je opravil s smučarskimi skoki.

View this post on Instagram

A post shared by |~ Dominik Peter ~| (@dominikpeter_)

Leta 2021 je Švicar na mladinskem svetovnem prvenstvu v Lahtiju na posamični preizkušnji osvojil bronasto medaljo. V svetovnem pokalu se je med najboljšo deseterico uvrstil zgolj enkrat - februarja 2023 je v Rasnovu zasedel sedmo mesto.

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol