25. 10. 2023, 07:52 | Vir: STA

Železni Anže Kopitar je neuničljiv: tudi po rekordu še naprej polni statistične stolpiče

Profimedia

Nedavno postal rekorder, zdaj dosegel pomemben gol.

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma s 6:3 premagala Arizono Coyotes. Za zmagovite kralje je slovenski zvezdnik Anže Kopitar dosegel gol za izenačenje na 1:1 v deveti minuti prve tretjine.

Kopitar je na prejšnji tekmi pred tremi dnevi postal rekorder ekipe po številu nastopov. S 1297 tekmami je tedaj za eno prehitel Dustina Browna, sicer dolgoletnega soigralca pri kraljih. Ti so morali tedaj priznati premoč Boston Bruins, ki so v mestu angelov slavili s 4:2, Hrušičan pa se ni vpisal med dobitnike točk.

Kopitar je sedaj po šestih tekmah v sezoni pri šestih točkah (po trije goli in podaje). Los Angeles je na šestih tekmah osvojil sedem točk za tri zmage po rednem delu in eni po podaljšku.

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol