3. 12. 2023, 19:47 | Vir: STA

Imamo nov slovenski rekord v plavanju!

Neža Klančar je z državnim rekordom potrdila nastop v Parizu.

Slovenska plavalka Neža Klančar je na mednarodnem mitingu v Rotterdamu zasedla drugo mesto in z dosežkom 24,70 dosegla nov slovenski rekord na 50 m prosto. S tem je članica ljubljanske Olimpije odplavala tudi normo za nastop na olimpijskih igrah prihodnje leto v Parizu.

Lasten rekord, s katerim je poleti v Dublinu osvojila zlato medaljo na evropskem prvenstvu do 23 let, je 23-letna Ljubljančanka popravila za šest stotink sekunde. S 24,18 se je zmage veselila svetovna podprvakinja Poljakinja Katarzyna Wasick, tretje mesto je zasedla evropska prvakinja na 100-metrski razdalji, Nizozemka Marrit Steenbergen (24,82).

Že v soboto je Neža Klančar v Rotterdamu osvojila tudi srebro na 100 m prosto. A premora zanjo ne bo. Iz Rotterdama bo že v ponedeljek nadaljevala pot na EP v kratkih bazenih v Romuniji, kjer se bo glede na odlično formo prvič v karieri podala tudi v boj za odličja.