1. 1. 2023, 16:07 | Vir: STA

Nov uspeh Anžeta Laniška: "Spet sem skakal zelo lepo"

Profimedia

Njegov skok v novo leto v Garmisch-Partenkirchnu je bil res izjemen.

Slovenski smučarski skakalec Anže Lanišek je leto 2023 začel z novimi stopničkami.

Na drugi tekmi 71. novoletne turneje v Garmisch-Partenkirchnu, ki jo je na prizorišču spremljalo 20.000 gledalcev, je zaostal le za vodilnim na turneji Norvežanom Halvorjem Egnerjem Granerudom, tretji je bil Dawid Kubacki. Turneja se bo s kvalifikacijami nadaljevala v torek v Innsbrucku.

Profimedia

Brez točk sta ostala Žiga Jelar (108) na 34. in Peter Prevc (103,2) na 39. mestu.

"Spet sem skakal zelo lepo, danes je bil Granerud malo močnejši, a verjamem, da bo že v Innsbrucku drugače," je po nastopu za TV Slovenija dejal Lanišek.

Profimedia

Poleg Laniška, ki se je še sedmič to zimo povzpel na zmagovalni oder svetovnega pokala, skupno pa je osvojil svoje 20. stopničke, so v finalu nastopili še trije Slovenci. Lovro Kos (261) je bil 13., Timi Zajc (255,8) 14., Domen Prevc (226) pa 29.

Zdaj se karavana seli v Avstrijo. Tretja tekma 71. novoletne turneje v Innsburcku bo v sredo, 4. januarja, ob 13.30. Dan prej na Bergislu skakalce čakajo še kvalifikacije.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord