10. 3. 2024, 16:41 | Vir: STA

Kazalo je izjemno dobro, a Slovencem žal druga serija ni bila naklonjena

Profimedia

Na nedeljski tekmi v Oslu je nastopilo vseh pet slovenskih skakalcev, najbolje med njimi se je uvrstil Domen Prevc.

Norvežan Johann Andre Forfang (261,0) je zmagovalec tekme smučarjev skakalcev na Holmenkollnu. Za vsega točko je zaostal Japonec Rjoju Kobajaši, 6,1 pa vodilni tekmovalec v svetovnem pokalu Avstrijec Stefan Kraft.

Domen Prevc, vodilni po prvi seriji, je za Kraftom in stopničkami zaostal dve desetinki točke.

Zmagovalna trojka.

Profimedia

Tudi ostali Slovenci so svoje uvrstitve v finalni seriji pokvarili. Peter Prevc (243,1) je ob tekmovalnem slovesu od Holmenkollna zasedel 11. mesto. Lovro Kos (242,5), ki si je s Petrom Prevcem po polovici tekme delil šesto mesto, je bil 13.

Profimedia

Tudi Anže Lanišek (232,6), lani v Oslu prvi in drugi, je bil v finalni seriji v slabih razmerah prekratek, da bi obdržal 11. mesto iz prvega nastopa in zdrsnil na 17. Napredoval je le Timi Zajc (224,3), 26. po prvem skoku, na koncu pa 20.

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol