9. 11. 2023, 08:01 | Vir: STA

Dončić ponovno blestel in znova dosegel čez 30 točk

Profimedia

Košarkarji Dallasa so doživeli drugi poraz v severnoameriški ligi NBA. Po Denverju so danes na domačih tleh klonili proti Torontu s 116:127, slovenski košarkarski biser v dresu teksaške ekipe Luka Dončić pa je v dobrih 38 minutah dosegel 31 točk, osem podaj, sedem skokov in štiri ukradene žoge.

Pri teličkih, ki so nastopili brez centra Derecka Livelyja II, je bil poleg Luke Dončića (iz igre je metal 11:26, od tega za 3 točke 2:10), drugi strelec Kyrie Irving z 22 točkami. Tim Hardaway Jr. je dosegel 17, Derrick Jones Jr. pa 15 točk. Pri prvakih lige NBA iz leta 2019 je blestel Pascal Siakam, ki je 31 točkam dodal še 12 skokov, medtem ko je OG Anunoby za zmago dodal 26 točk.

Dallas je prevladoval v uvodni četrtini, po vodstvu devetih točk (24:15) pa je kanadska ekipa najprej vzpostavila ravnotežje, v končnici prve polovice tekme pa si priigrala sedem točk naskoka (62:55). Tehtnico na svojo stran je dokončno nagnila sredi tretje četrtine, ko je povedla s 84:76, od tedaj naprej pa imela tekmo pod nadzorom. Največ je vodila za 15 točk (119:104).

Dallas, ki je na dosedanjih tekmah dosegel šest zmag in doživel dva poraza, bo naslednjo tekmo igral v noči na soboto, ko bo v domačem American Airlines Centru gostil Los Angeles Clippers (3-4). Kalifornijska zasedba je danes klonila v Brooklynu s 93:100.