K. M. | 27. 4. 2022, 22:06

DRAMATIČEN RAZPLET: v Stožicah je bilo napeto vse do ZADNJE sekunde

NK Cedevita Olimpija

Kako se je končala tekma Olimpije z Burso, ki je v Sloveniji zopet obudila navijaško evforijo v košarki?

Zmaji so že takoj na začetku začeli odločno in tudi prvi zadeli za tri točke in takoj prevzeli vodstvo. Tako je ostalo še nekaj minut, a so se nasportniki prebudili in Cedevita Olimpija je prvo četrtino končala z zaostankom.

Z zelo slabim strelskim izkupičkom so si tudi v drugi in tretji četrtini so si nabrali zaostanek, ki navijačem ni več dajal močnega upanja za zmago, a so kljub temu glasno vzpodbujali svoje moštvo

Preobrat v zadnji četrtini ni bil dovolj

Ogenj pri zmajih se je očitno zanel šele takrat ko jim je voda tekla v grlo. Z boljšo igro so se nasprotnikom približali na vsega točko zaostanka, a do izenačenja in vodstva niso prišli.

Kljub temu, da je ob zvoku sirene, ki je oznanila konec tekme, padla trojka Cedevite, so sodniki po natančnem pregledu zadnjega meta odločili, da je bil prepozen in Cedevita Olimpija je morala priznati premoč Bursi z zaostankom dveh točk. Končni rezultat je bil 83:85.

Novo na Metroplay: Matej Zemljič o zakulisju snemanja, dojemanju igralstva in stvareh, ki mu pomenijo največ