11. 5. 2022, 07:12 | Vir: STA

Težave na parketu za ekipo Luke Dončića: doživeli so TO

Naslednja tekma lahko že čisto vse vse odloči. Se bo moštu Dallas Mavericks uspelo prebiti v finale?

Košarkarji Dallas Mavericks so na težko pričakovani peti tekmi konferenčnega polfinala lige NBA v Arizoni doživeli visok poraz za kar 30 točk. Domači Phoenix Suns so namreč po izjemnem drugem polčasu na krilih 28 točk Devina Bookerja in 20 Deandreja Aytona zmagali s 110:80. Luka Dončić je za teksaško ekipo dosegel 28 točk, 11 skokov, dve podaji in tri ukradene žoge.

S še eno zmago gre Phoenix v finale

Najboljša ekipa rednega dela z najboljšim trenerjem lige Montyjem Williamsom je drugi polčas odprla z delnim izidom 11:4 in se ni več ozirala nazaj, Dallas pa je samo v tretji četrtini izgubil 12 žog. V boju na štiri zmage je Phoenix povedel s 3:2, tako da si že na šesti tekmi lahko zagotovi uvrstitev v finale zahodne konference. Ta se bo odvila v petek v Teksasu.

Kako je bilo na vzhodu?

Prednost s 3:2 so si sicer na vzhodu priigrali tudi košarkarji Miami Heat, ki so peto tekmo konferenčnega polfinala proti Philadelphia 76ers dobili s 120:85, potem ko so prejšnji dve tekmi izgubili. Prvi strelec vročice je bil Jimmy Butler s 23 točkami.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord