16. 11. 2023, 07:27 | Vir: STA

Izjemni Luka Dončić s svojo ekipo prepričljivo do devete zmage v sezoni (VIDEO)

Košarkarski as je srečanje končal pri 26 točkah.

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški liga NBA v Washingtonu s 130:117 premagali Wizards. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je za zmagovite goste v 32 minutah dosegel 26 točk, 10 podaj in sedem skokov.

V ameriški prestolnici je bil prvi strelec Tim Hardaway Jr., ki sicer ni bil v začetni peterki Dallasa, s sedmimi trojkami je prišel do 31 točk, za Mavericks pa tokrat ni igral Kyrie Irving, ki si je poškodoval levo nogo.

Derrick Jones Jr. je dodal 20 točk, Dereck Lively II pa 17 ob le enem zgrešenem metu v osmih poskusih. Ekipa Luke Dončića je s 17 trojkami prepričljivo prišla do zmage, saj je v zadnjih treh četrtinah ves čas vodila z dvomestno prednostjo, z delnim izidom 25:8 pa je že v uvodni četrtini povedla z 32:17.