27. 1. 2024, 07:29 | Vir: STA

Absolutna košarkarska 'zverina'! Luka Dončić z epsko predstavo, Slovencu se za doseženo klanja ves svet (VIDEO)

K zmagi Dallasa je Dončić prispeval kar 73 točk.

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončič je v severnoameriški ligi NBA dosegel osebni rekord po številu točk. Na gostovanju pri Atlanta Hawks je k zmagi Dallas Mavericks s 148:143 prispeval kar 73 točk. S tem je popravil tudi rekord kluba in poskrbel za najboljši dosežek sezone v ligi.

Dončić, ki je z 41 točkami v prvem polčasu dosegel tudi rekord Dallasa po številu točk v enem polčasu, je igral skoraj 45 minut, iz igre je metal 25:33, trojke 8:13, proste mete pa 15:16. Temu je dodal še deset skokov in sedem podaj ter eno ukradeno žogo.

V zgodovini NBA sta več točk od Dončića na eni tekmi dosegla le legendarna Wilt Chamberlain (100 in 78) in Kobe Bryant (81).

Dallas bo naslednjo tekmo igral v noči na nedeljo, ko bo gostil Sacramento Kings.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord