Lindsey Vonn doletela družinska tragedija: "To je bilo nekaj izjemno težkih dni. Ne morem verjeti"

18. 2. 2026, 15:17 | R.S.
Lindsey Vonn doletela družinska tragedija: "To je bilo nekaj izjemno težkih dni. Ne morem verjeti" (foto: Profimedia)
Profimedia

Nova nočna mora za ameriško smučarko. 

Ameriška smučarka Lindsey Vonn preživlja težke čase. 41-letnica, ki je pred tednom dni hudo padla na olimpijskih igrah v Cortini in si zlomila nogo, je zdaj sporočila, da je poginil njen pes Leo, ki jo je spremljal zadnjih 13 let. Vonnova je v preteklosti večkrat poudarila, da svoje pse dojema kot družinske člane. 

"Leo Vonn. 2013 – 9. 2. 2026. Leo je poginil in se pridružil Lucy in Bearu v nebesih. To je bilo nekaj izjemno težkih dni. Verjetno najtežjih v mojem življenju. Še vedno se nisem sprijaznila s tem, da ga ni več. Na dan, ko sem doživela nesrečo, je omagal tudi Leo. Nedavno so mu diagnosticirali pljučnega raka (pred letom in pol je premagal limfom), zdaj pa mu je odpovedovalo srce. Bil je v bolečinah in njegovo telo ni več zmoglo slediti njegovemu močnemu duhu," je začela z zapisom. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by L I N D S E Y • V O N N (@lindseyvonn)

"Ko sem dan po nesreči ležala v bolniški postelji, smo se poslovili od mojega velikega fanta. V tako kratkem času sem izgubila toliko stvari, ki so mi ogromno pomenile. Ne morem verjeti. Moj fant je bil z mano od moje druge poškodbe ACL, ko sem ga najbolj potrebovala. Z mano je bil na kavču, ko sem gledala olimpijske igre v Sočiju. Dvignil me je, ko sem bila na tleh. Ležal je ob meni in se stiskal k meni, vedno sem se ob njem počutila varno in ljubljeno. V 13 letih sva skupaj doživela tako veliko."

Nedvoumni rezultati raziskave: otroci, ki jedo veliko sladkarij, imajo nižji IQ

"Trajalo bo nekaj časa, preden bom vse to čustveno predelala, vendar vem, da bo vedno z mano. Vem, da je tam zgoraj z Lucy in Bearom ter z mojo mamo in starimi starši ter s toliko ljudmi, ki sem jih izgubila v zadnjih letih. Našla bom tolažbo v tem, da ga nič več ne boli. Nikoli ne bo drugega Lea. Vedno bo moja prva ljubezen. Danes grem na še eno operacijo. Ko bom zaprla oči, bom mislila nanj. Za vedno te bom imela rada, moj veliki fant," je še dodala. 

Američanka se je sicer po štirih operacijah v bolnišnici Treviso vrnila v ZDA, kjer bo nadaljevala okrevanje po hudem padcu. Še vedno ni znano, ali se bo vrnila v smučarsko karavano, saj je trenutno osredotočena zgolj na rehabilitacijo. 

Najbolj čustven trenutek na OI: drsalec pokazal fotografijo s srce parajočim ozadjem