8. 3. 2024, 07:05 | Vir: STA

Še ena izjemna predstava Dončića: s petim trojnim dvojčkom v nizu popeljal Dallas do zmage

Postal je prvi v ligi, ki mu je uspelo nanizati štiri zaporedne trojne dvojčke z vsaj 35 točkami.

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić v severnoameriški ligi NBA niza izjemne predstave. Na domači tekmi njegovih Dallas Mavericks proti Miami Heat mu je uspel še peti zaporedni trojni dvojček z vsaj 30 točkami. Dončić je tokrat zbral 35 točk ter po 11 skokov in podaj, s čimer je popeljal Dallas do zmage s 114:108, prve po treh porazih v nizu.

Pred Dončićem je tovrstni dosežek v zgodovini lige NBA uspel le še Russellu Westbrooku v dresu Oklahoma City Thunder leta 2017. Petindvajsetletni Slovenec pa je obenem postal prvi v ligi, ki mu je uspelo nanizati štiri zaporedne trojne dvojčke z vsaj 35 točkami.

To je bila za Dallas sicer prva zmaga na zadnjih štirih tekmah, tako je bilo Dončiću bolj kot laskava statistika pomembno, da je z ekipo prekinil niz treh zaporednih porazov.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord