1. 3. 2024, 10:41 | Vir: STA

Slovenija spet slavi, Nika Križnar je skočila na ... prvo mesto! (Padel celo rekord)

Nika Križnar je petkova slovenska športna junakinja.

Slovenska smučarska skakalka Nika Križnar (254,1 točke), ki je že v prvi seriji s 127 metri dosegla rekord skakalnice v Lahtiju, je v finalu s 131,5 metra skočile še dlje in potrdila zmago na Finskem. To je bila šesta posamična zmaga 23-letne skakalke, prva to sezono. V skupni razvrstitvi pokala je vodstvo zadržala danes deseta Nika Prevc (220,3).

Ob Niki Križnar, ki je pred tem nazadnje na najvišji stopnički stala pred skoraj dvema letoma, sta na zmagovalnem odru končali dve Avstrijki. Druga je bila Jacqueline Seifriedsberger, ki je za Slovenko zaostala za 7,6 točke.

Zmagovalka zadnjih dveh tekem svetovnega pokala v Hinzenbachu in najbližja zasledovalka Nike Prevc v skupni razvrstitvi svetovnega pokala, Eva Pinkelnig (239,8 točke), ki je bila po prvi seriji sedma, je v finalu napredovala na zmagovalni oder. S tem je zmanjšala zaostanek za Niko Prevc na 174 točk.

Ema Klinec (216,4) je v finalu nazadovala na 13. mesto, Taja Bodlaj (196,7) je napredovala na 17., Katra Komar (163,6) pa je bila 28. Skakalke bodo sezono nadaljevale prihodnji konec tedna v Oslu.