24. 2. 2024, 14:44 | Vir: STA

Nika Prevc v boju za stopničke (za vodilno zaostaja zgolj 1,4 točke)

Instagram/ekipa_sn

Po prvi seriji je na četrtem mestu.

Najboljša smučarska skakalka to zimo Nika Prevc je po prvi seriji svetovnega pokala v avstrijskem Hinzenbachu na četrtem mestu. Slovenka za vodilno, domačinko Jacqui Seifriedsberger (120,8 točke) zaostaja zgolj za 1,4 točke. Med deseterico je po polovici tekme od Slovenk še Nika Križnar (115,3) na šestem mestu.

Poleg Prevčeve in Križnarjeve sta se v finalno serijo med dobitnice točk uvrstili le še Ema Klinec (102,2 točke) z 19. in Tina Erzar (100,4) s 23. mestom. Mladinski olimpijski prvakinji Taji Bodlaj (93,6) se je finale izmuznil za malenkost, saj je končala na 31. mestu, medtem ko je Katra Komar obstala že v kvalifikacijah.