21. 2. 2022, 10:59 | Vir: STA

Nov svetovni rekord: trije avtogoli iste igralke v prvem polčasu

Photo by Tevarak Phanduang on Unsplash

Reprezentantka Nove Zelandije Meykayla Moore se je zapisala v nogometno zgodovino. Žal nad dosežkom ne more biti ponosna. Na prijateljski tekmi v okviru priprav na svetovno prvenstvo proti ZDA je v prvem polčasu zabila tri zadetke, vse tri v lastno mrežo!

Na turnirju SheBelieves, ki poteka v različnih mestih ZDA, je Moorejeva prvič zadela v 5. minuti, ko je hotela predložek Američank odbiti v kot. Le minuto kasneje je novozelandska branilka znova nespretno posredovala in tokrat mrežo zadela z glavo, na 3:0 za ZDA pa je Moorejeva povišala v 36. minuti, ko je navidez nenevarno podajo v kazenski prostor preusmerila v lastno mrežo.

Trener je nesrečno in objokano igralko zamenjal v 40. minuti, Američanke pa so na koncu zmagale s 5:0.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord