14. 12. 2023, 07:55 | Vir: STA

Tokrat sreča ni bila na strani Kraljev: Anže Kopitar dosegel prvi gol, nato pa ...

Profimedia

Slovenski zvezdnik zagotovo ni zadovoljen z izidom.

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL na svojem ledu izgubili z 2:5 proti Winnipeg Jets. Slovenski kapetan domačih Anže Kopitar je dosegel gol za vodstvo z 1:0 v deseti minuti srečanja. Tri minute pozneje je na 2:0 povišal Alex Laferriere. Po uvodni tretjini, ki so jo z 2:0 dobili domači, so gostje v naslednjih dveh dosegli pet golov v nizu.

Prva dva je prispeval Danec Nikolaj Ehlers, podajalec je bil obakrat Kanadčan Gabriel Vilardi. Ta je bil asistent tudi pri zadnjem golu v drugi tretjini. Nato je zadel sredi tretje minute zadnjega dela igre za vodstvo s 4:2.

Vilardi je s štirimi točkami dosegel rekord kariere proti svojim nekdanjim soigralcem, konec junija je namreč prestopil v Winnipeg Jets. Tako kot Vilardi je štiri točke na tokratni tekmi dosegel tudi Ehlers s po dvema goloma in podajama.

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol