J. B./STA | 23. 10. 2022, 14:08

Sanjski začetek Žana Kranjca: Slovenec z izjemno vožnjo na stopničke v Söldnu

Profimedia/Instagram/Žan Kranjec/fotomontaža

V Avstriji je bil na sporedu prvi moški veleslalom nove zimske sezone, ki je veliko veselja prinesel tudi slovenskih zimskim navdušencem. Kar dva med najboljšimi desetimi.

V Söldnu je bil na sporedu uvodni veleslalom nove zimske sezone, zaznamoval ga je tudi slovenski smučar Žan Kranjec. Slednji se je v drugo vožnjo podal kot tretji najboljši najboljši iz prvega dela, na koncu pa tekmo končal na stopničkah. Ne povsem na vrhu, prvo mesto mu je iz rok iztrgal Švicar Marco Odermatt, ki je na tem avstrijskem ledeniku slavil že lani, toda tudi drugo mesto je za uvodni nastop vsekakor izjemen uspeh.

Kranjec, ki ima v svetovnem pokalu dve zmagi, se je še devetič v karieri zavihtel na stopničke za zmagovalce.

Dober slovenski dan je dopolnil Štefan Hadalin z devetim mestom. S tem je izenačil svojo najboljšo veleslalomsko uvrstitev v svetovnem pokalu. Hadalin, ki je bil s startno številko 41 v prvi vožnji na 28. mestu, je v drugi pridobil neverjetnih 19 mest!

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord