N. V. | 29. 1. 2023, 16:11

Slovenci strah in trepet med skakalci: poglejte, kdo je tokrat poletel na stopničke

Facebook/Radio Fantasy

S fantastičnim poletom si je zagotovil medaljo.

Ta konec tedna je še posebej dober za naše smučarske skakalce. V soboto je na stopničkah stal Domen Prevc, zdaj pa se je izkazal še Timi Zajc

Na kulmski letalnici, kjer so se skakalci pomerili v drugi tekmi v sezoni svetovnega pokala, je dosegel drugo mesto. Skočil je 230,5 metrov z nižjega zaletnega mesta.

Po nastopu je bil Zajec upravičeno nasmejan. "Po tem nastopu si bom oddahnil, še znam leteti," je povedal v izjavi za Radiotelevizijo Slovenija po tekmi.

Premagal ga je Norvežan

Tekmo je zmagal norveški smučarski skakalec Halvor Egner Granerud, tretje mesto pa je zasedel Avstrijec Stefan Kraft.

Kako so se odrezali ostali?

Anže Lanišek je dosegel deveto mesto. Domen Prevc je bil 12., Žiga Jelar je v finalu pridobil sedem mest in bil 16., Lovro Kos je osvojil 24. mesto.

Popolnoma pa se je finalni skok ponesrečil izkušenemu Petru Prevcu, rekorderju te skakalnice, ki je z 19. zdrsnil na 29. mesto. Brez finala je ostal le Žak Mogel na 35. mestu.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord