Š. T. | 12. 3. 2023, 18:14 | Vir: STA

Veselje na Norveškem: Anže Lanišek s četrtega mesta skočil na stopničke

Najboljši slovenski skakalec je bil četrti po prvi seriji, v finalni seriji pa se je izkazal in se prebil na stopničke.

Avstrijec Daniel Tschofenig (131,5 točke) je bil vodilni po prvi seriji tekme smučarskih skakalcev za svetovni pokal in norveške turneje na Holmenkollnu. Drugo mesto po polovici tekmovanja zasedal njegov rojak Stefan Kraft (130,7), tretji je bil Norvežan Halvor Egner Granerud (129,8).

Najboljši Slovenec je bil po prvi seriji Anže Lanišek (127,9) na četrtem mestu, dve mesti za njim Timi Zajc (125,8), ki je bil po 127,5 metra dolgem skoku na šestem mestu.

V drugi seriji Zajc ni bil tako uspešen, zaostal je za najboljšimi, zato pa se je izkazal Lanišek, ki se je prebil na stopničke. Zasedel je drugo mesto, boljši je bil le Stefan Kraft, zbral je 266,1 točke. Lanišek je zbral 257,8 točke, tretji je bil Poljak Dawid Kubacki (257,7).

V finalu sta nastopila le dva Slovenca. Lanišek je podobno kot v soboto, ko se je s tretjega prebil na prvo mesto, tokrat s četrtega napredoval na drugo in zabeležil že 12. stopničke v sezoni. Štirikrat je zmagal, šestič je bil drugi, ima pa še dve tretji mesti. Zajc (245,8) je v finalu nastopil nekoliko slabše in s šestega mesta padel na končno deseto.

Srdjan Zivulovic/Bobo

To sta bila tudi edina slovenska predstavnika v finalni seriji, saj so izpadli Domen Prevc (105,4), Rok Masle (99,9) in Žiga Jelar (94,5). Zasedli so 31., 35. in 42. mesto.

Norvežan Halvor Egner Granerud (131,6 točke) je bil zmagovalec kvalifikacij pred drugo tekmo svetovnega pokala in norveške turneje na Holmenkollnu v Oslu. Drugi je bil najboljši Slovenec Timi Zajc (126,1), tretji pa Avstrijec Stefan Kraft (125).

Od Slovencev se na tekmo ni uvrstil Kos (69,6), ki je bil 54.

Naslednja postaja norveške turneje bo Lillehammer. Tam se bodo moški pomerili na dveh tekmah, in sicer v torek in četrtek, ženske pa bodo tam tekmovale v ponedeljek in sredo.