3. 2. 2024, 18:01 | Vir: STA

V drugo se za Petra Prevca žal ni izšlo

Po prvi seriji je bil četrti, a se mu je drugi skok ponesrečil.

Smučarski skakalci so se pomerili na prvem od dveh individualnih tekem na veliki skakalnici v nemškem Willingenu. Zmagal je Norvežan Johann Andre Forfang z rekordom skakalnice (155,5 m). Zbral je 252,7 točke in za kar 31 točk premagal Japonca Rjojuja Kobajašija (221,7), tretji je bil drugi Norvežan Kristoffer Eriksen Sundal (219,9). Peti je bil Domen Prevc (215,6), ki je bil tudi najvišje uvrščeni Slovenec tekme. Deseto mesto je zasedel Lovro Kos.

Peter Prevc, četrti po prvi seriji, je bil šele 20., Žak Mogel pa 25.

Najprej je Petru Prevcu kazalo zelo dobro, potem pa ...

V finale se ni uvrstil 47. Timi Zajc (59,3), kot tudi ne vodilni v svetovnem pokalu Avstrijec Stefan Kraft, ki je končal na 39. mestu. V Willingenu ni najvišje uvrščenega Slovenca v svetovnem pokalu Anžeta Laniška, ki je zaradi poškodbe le gledalec.