Š. Š. | 25. 10. 2022, 21:13

Uporaba sušilnega stroja: trik do manjše porabe in daljše življenjske dobe oblačil

Profimedia

Sušilni stroj je v marsikaterem gospodinjstvu nepogrešljiv. Poleg vseh prednosti in udobja, ki ga prinaša, prihajajo tudi nekatere slabosti. 

Da bo sušilni stroj še vedno zagotavljal določeno stopnjo udobja, hkrati pa ne bo preveč uničeval vaših oblačil, se je dobro držati nekaj nasvetov, ki jih je za marthastewart.com pripravila strokovnjakinja Cyndi Bray:

  • Poglejte etikete

Če piše, da določeno oblačilo ni primerno za v sušilni stroj, je treba to upoštevati. To namreč pomeni, da ni prilagojeno za visoke temperature in ga boste iz sušilnega stroja gotovo potegnili v drugačni obliki, kot je bil prej.

  • Razmislek pri športnih oblačilih

Sušilni stroj zelo skrajša življenjsko dobo sintetičnim tkaninam, ki jih je zato bolje sušiti na zraku. Enako velja za vsa športna oblačila, ki se običajno tudi zunaj sušilnega stroja posušijo zelo hitro.

  • Kaj pa bombaž?

Bombaž se lahko v prvih nekaj sušenjih v stroju skrči. To upoštevajte pri oblačilih, ki so vam ravno prav ali morda celo tesna in jih preventivno v sušilnem stroju raje posušite samo do polovice, preostali del pa na zraku.

  • Sušenje posteljnine

Sušenje velikih kosov, kot je posteljnina, je v sušilnem stroju velikokrat neučinkovito, saj se na primer rjuha zvije v kroglo, ki na koncu ni povsem presušena. Poleg tega pa sušenje na svežem zraku posteljnini vdahne prav posebej prijeten vonj in svežino.

  • Čudežna prilagoditev – za denarnico in oblačila

Sušilni stroj je izjemno uporabna naprava in v določenih življenjskih pogojih nepogrešljiva. A vendarle je dejstvo, da sušilec skrajša življenjsko dobo oblačil. Če imate to možnost, sušite oblačila na zraku vsaj tedaj, ko so zunaj primerne vremenske razmere. Če te možnosti absolutno ni, pa razmislite o tem, da bi prilagodili sušilni stroj – znižajte temperaturo in podaljšate čas sušenja. Tako bo poraba energije manjša, oblačila pa bodo trajala dlje. 

Novo na Metroplay: "Za vsako uro, ki jo vložimo v vadbo, dobimo nazaj 3 ure življenja" | Leon Bedrač, 2. del